Харківські партизани-добровольці бояться піару

18.09.2014 11:12 Суспільство
http://rian.com.ua/ http://rian.com.ua/

Чоловіки вважають, що афішування їх діяльності принесе більше шкоди, ніж користі.

Колишні військові з Харківщини вже здійснили кілька нічних поїздок до зони АТО. Матеріал зі звітом про це було опубліковано на сайті «Обозреватель» 31 серпня. Чоловік, який оприлюднив інформацію про поїздку, назвався Нормалізатором. За його словами, пробратися до зони АТО вдалося через «дірки» на адміністративних кордонах.

«Їздили п’ятеро осіб, усі з непоганою військовою підготовкою. У всіх досвід бойових дій (Африка, Півіденно-Східна Азія, Афган). Молодшому 57 років, старшому 64, – написав Нормалізатор. – Транспорт – позашляховик і мотоцикл. Озброєння – 2 СКС ОП з оптикою, 1 Сайга з оптикою, 1 Вепр з оптикою, 2 газово-дробових Вальтера 9 мм (усе це з дозволами), 4 бойові ножі, 1 електрошокер, 1 арбалет Horton з дугою 96 кг. Здійснили цю поїздку 28 серпня. Цілей було кілька: по-перше, хотіли перевірити інформацію щодо стану справ у зоні АТО, по-друге, оцінити можливість роботи там малими мобільними і мотоциклетними групами та добути стрілецьку зброю для нових членів групи і знайти протитанкову зброю».

У результаті партизани знешкодили кілька бойовиків і захопили деяку зброю.

Під публікацією чоловік залишив свою електронну адресу, куди б могли звертатися всі охочі військові з досвідом, щоб брати участь у подібних акціях.

У такий спосіб із Нормалізатором зв’язався і кореспондент «СК». Як виявилося, в ініціаторів партизанського руху вже виникли проблеми через великий ажіотаж.

– Ми не хотіли афішувати свою діяльність. Розмістили пост на форумі, мета була – знайти соратників, зібрати групу, створити резерв. Але купа репостів усе «обламала», тепер ми отримали мільйон проблем – від спроб впровадити до нас людей або увігнати нас в рамки якоїсь структури, до випадків збору грошей нібито для нас, «героїв». Більше піару не буде, ми просто робимо свою роботу і намагаємося робити її добре, – написав чоловік.

Їхня мета – «виробити у ворога умовний рефлекс на палаючу під ногами землю, щоб у нього не виникло бажання рухатися в бік Харкова».

До ідеї «офіційних партизан» ці люди ставляться скептично, діють анонімно, своїх імен не називають та від публічних інтерв’ю відмовляються.

– Такі, як ми, – поза законом і для чужих, і «для своїх». Одна з причин – небажання «світитися», – написав чоловік.

Нормалізатор стверджує, що таких груп у Харкові не одна. Досвідчених добровольців зустрічали під час нічних рейдів у зону АТО. На його думку, чим більше буде таких партизан, тим швидше вдасться вигнати бойовиків із території України.

– Ми мали пару випадкових зустрічей «за річкою», – написав чоловік, – Робота сотні таких груп принесла би перемогу в лічені дні.

Достеменно невідомо, чи справді такі партизани з Харківщини здійснюють рейди в зону АТО, оскільки спілкування велося шляхом електронного листування. Наприклад, Василь Хома вважає цю історію «дуже хорошим нарисом про війну». Залишається лише сподіватися, що завдяки небайдужості людей ворога вдасться побороти. А ті, хто взяв на себе сміливість захищати Батьківщину, залишаться живими.

Інна ПИРЛИК, матеріал з газети “Слобідський край” № 107 від 6.09.2014

Автор:
Менеджер сайта