Хто залишився без роботи у Харкові та на які посади не хочуть брати переселенців
Яких же спеціалістів потребують і в скрутні часи, «на кого» можна швидко перевчитися та хто взагалі опинився за бортом?
Криза вдарила по всій країні в цілому, по підприємствах, організаціях, установах і, як наслідок, по кишенях і добробуту громадян. Та якщо хтось почав економити, то комусь через втрату роботи довелося зовсім затягнути паски. Аби надати своїм читачам більш-менш об’єктивну картину ринку праці, «СК» звернувся до державної структури – Харківського обласного центру зайнятості та популярного порталу з пошуку роботи «Работа в Харькове».
Як розповіла менеджер проектів сайту Анна Єрмакова, за останній рік зменшилася кількість вакансій для бухгалтерів, економістів, юристів і адвокатів. Зокрема, найбільше скорочень зазнала банківська сфера. Про це кажуть і в Центрі зайнятості.
– Відбуваються зміни в банківській сфері: ліквідуються ПАТ «Реал банк», ПАТ Банк «Меркурій», реорганізують Харківську філію ПАТ «Акціонерний банк «Експрес-банк», в інших банках скорочується персонал, – розповів директор обласного центру зайнятості Володимир Міненко.
Утім, виною всьому не лише криза, пояснює представник сайту з пошуку роботи. Адже економістів і юристів уже давно випускають більше, аніж того потребує ринок. Так, і цього року відповідні дипломи отримала велика кількість випускників вишів, що теж шукають себе у цій сфері. Особливо тяжко влаштуватися переселенцям. Роботодавці не хочуть ризикувати, оскільки ці люди будь-якого моменту можуть поїхати.
– Роботодавці неохоче пропонують такого роду вакансії, де присутні матеріальна чи юридична відповідальність, переселенцям, – розповідає Анна Єрмакова.
За словами фахівця, людям, що опинилися без роботи, у деяких випадках варто спробувати знизити планку. Наприклад, якщо людина була керівником відділу банку, то їй варто звернути увагу на вакансію рядового працівника й далі намагатися вибудовувати кар’єру заново, просто на іншому місці. Юристам можна «зменшитися» до помічників юриста або ж іти ва-банк.
– Багато юристів пробують власні сили й починають займатися приватною практикою. Останнім часом спостерігається така тенденція, – каже представник сайту з пошуку роботи.
Інна Пирлик, матеріал з газети "Слобідський край" №16 від 07.02.2015