Від музею до заводу: що виникло на Харківщині рівно 50 років тому
Панорама подій 50-річної давнини на сторінках газети "Соціалістична Харківщина":
№ 217 від 5 листопада
Нова тролейбусна лінія
Хороший подарунок до свят одержали мешканці Орджонікідзевського району – вчора вирушив перший тролейбус № 3. Його маршрут: «площа Руднєва – проспект Гагаріна – вулиця Байрона – вулиця Косіора – проспект Фрунзе – вулиця Миру – вулиця 12 Квітня». Загальна довжина маршруту – близько 15 км. Третім маршрутом курсуватимуть 14 машин з інтервалом руху 6–7 хвилин. З цієї нагоди відбувся мітинг, на який зібралися тисячі трудівників Орджонікідзевського району.
№ 218 від 6 листопада
Завод у Рижові
Став до ладу завод господарчих металотоварів у селі Рижові Харківського району. Підприємство поки що виробляє м’ясорубки. Незабаром перша партія рижовських м’ясорубок надійде у продаж.
У два рази більше
Введено в дію першу чергу нового водопроводу в Куп’янську. Потужність лінії – 3 500 кубічних метрів води на добу. Після завершення будівництва нова система водопостачання дасть у два рази більше води, ніж існуюча.
12 000 будинків газифіковано
У дні підготовки до свята газовики повідомляли про підключення п’ятисотої плитки в селах Балаклійського району, 400-ї – на Богодухівщині, проведено газ у м. Красноград. Всього в області газифіковано дванадцять тисяч квартир.
№ 219 від 8 листопада
Для юних читачів
Для книголюбів Люботина відчинила двері нова бібліотека, що розмістилась у двоповерховому приміщенні. Особливо подбали тут про юних читачів: їм віддано цілий поверх, де є затишний читальний зал, відкриті стенди з барвисто оформленими дитячими книжками. Привітні бібліотекарі, яким допомагають учні старших класів місцевих шкіл, кожному хлопчикові чи дівчинці доберуть книжку до смаку.
Торговельні салони
У Чугуєві днями став до ладу продовольчий магазин самообслуговування. Подібний магазин відкрито і в м. Богодухові. Закінчено будівництво універмагів у Балаклії та Барвінковому. Завершується обладнання магазинів. Незабаром перші відвідувачі ввійдуть до затишних салонів.
12 сільських АТС
Напередодні свята зв’язківцями завершено обладнання і налагодження 24-х внутрішньовиробничих телефонних мереж у колгоспах і радгоспах Харківської області. У дванадцяти господарствах появилися місцеві автоматичні телефонні станції на 50 абонентів. У колгоспі імені Димитрова Вовчанського району став до ладу диспетчерський телефонний пункт.
№ 220 від 10 листопада
В дії ще один цех
В історію будівництва і освоєння Куп’янського чавуноливарного заводу – підприємства, покликаного забезпечувати кооперовані поставки ряду виробів для трактора Т-150, – вписана ще одна важлива сторінка. Цими днями проведена пробна плавка в новому, тільки-но зданому в експлуатацію, ремонтно-ливарному цеху.
Для вагранника Івана Курила це була перша плавка не тільки в цеху, а і в його житті. Хлопець ретельно готувався до неї, хвилювався. А втім, не менше хвилювання відчував і досвідчений вагранник Геннадій Герле, і молодий інженер-технолог Микола Кальченко, якому доручили визначити склад шихти для першої плавки – хвилювався весь колектив цеху.
Та випробування закінчилось успішно. У цьому заслуга будівельників з управління «Куп’янськсільмашбуд» тресту «Промбуд-3», монтажників субпідрядних організацій, працівників Харківського пуско-налагоджувального управління № 413, котрі підлагоджували механізми і все устаткування.
Нова технологія плавки сталі відпрацьовуватиметься в печах типу 14Т-6 цього цеху. Контроль за роботою конвеєрів і всіх механізмів здійснюється за допомогою спеціального щита. Вмонтовані в нього електричні лампочки сигналізують про режим роботи на кожній дільниці.
№ 225 від 17 листопада
Малій Південній – 30 років
По-святковому вбраний зал станції Парк. Тут зібралися вихованці Малої Південної, щоб відсвяткувати 30-річний ювілей своєї залізниці. Почесними гостями були В. А. Толстопльот та О. Ю. Фадєєв, які брали участь у будівництві залізниці та відродженні її у післявоєнні роки.
Щиро вітали ювілярів колишні вихованці Малої Південної. Юним залізничникам було вручено Почесні грамоти.
На останнє в цьому сезоні чергування заступила зміна колишніх вихованців дитячої залізниці, яку очолив В. А. Толстопльот. На закінчення учасники художньої самодіяльності Малої Південної виступили з великим концертом.
Новий санаторний корпус
На Богодухівщині, в санаторії «Ріпки», де щороку сотні хворих поправляють своє здоров’я, нещодавно став до ладу новий двоповерховий лікувальний корпус. У 17 світлих затишних палатах – 50 ліжок.
Читайте також: Кінець «Зорепада», або як на Харківщині 50 років тому з радіобешкетниками боролися