Як правильно доглядати за руками

31.05.2020 16:30 Корисно
Фото avant-skincare.com Фото avant-skincare.com
З початком сезонних робіт на городі та в саду наші руки постійно страждають: не тільки від сонця та вітру, а й від бруду, подряпин, натираються від інструментів. А ще їх доводиться мити частіше, що додатково підсушує шкіру. Не до вподоби рукам і часте використовування антисептичних засобів в умовах карантину. Що ж зробити, аби руки не втрачали привабливий вигляд?

Корисні поради

По-перше, якщо вийшли працювати в сад або город – обов’язково працюйте в рукавичках. Заведіть собі таку звичку, навіть якщо вважаєте, що в них працювати незручно. Рукавички фізично захищають ваші руки від поранень та від погодного впливу. Під щільні тканинні садові рукавички можна додатково надягати тонкі гумові. Вони допоможуть захистити руки від бруду, який може просочитись під верхні рукавички з тканини.

По-друге, не забувайте про нігті. Вони страждають також, навіть якщо коротко підстрижені. Можна нанести на них кілька шарів прозорого зміцнювального лаку, він захистить їх від тертя та бруду. Шар лаку варто оновлювати кожний день. Є ще хороший варіант захисту нігтів, точніше, піднігтьової частини, куди бруд найчастіше забивається і його потім важко видалити. Перед початком садових робіт треба пошкребти нігтями шматок сухого мила, краще дьогтьового. Мило заб’ється глибоко під нігті, «не пропускаючи» туди бруд, а після закінчення робіт варто просто ретельно помити руки – мило легко вимиється, а з ним і бруд.

Якщо під час садових робіт подушечки пальців легко ушкоджуються або вже ушкоджені, можна до початку роботи наклеїти на них пластир, а після роботи – зняти. Пластир захистить від потертостей та мозолів.
І найважливіше – це зволоження. Обов’язково використовуйте після миття рук креми, зволожувальні або живильні.


фото wlooks.ru

Ніжний догляд

Крім захисних рукавичок та ретельного миття, даруйте своїм рукам домашні процедури, які доглядають за ними. Це і скраби, і маски, і ванночки. Найпростіший скраб – кавовий. Його можна робити один-два рази на тиждень. Відтиснуту кавову гущу можна використовувати окремо, а ще можна (і це краще) змішати з невеликою кількістю меленої кориці та додати трохи олії (але тільки не ефірної). Злегка потерти сумішшю кисті рук та змити водою без мила. «Кавова» плівка на шкірі пом’якшить її, просочить та зволожить. Після такого скрабу не обов’язково навіть користуватися додатково кремом.

Картопляна маска. Картоплю почистити, порізати та відварити без додавання солі. Влити трохи молока, додати лимонний сік, перемішати та нанести на кисті рук на декілька хвилин. Потім змити, можна нанести улюблений крем.

Маска з вівсяних пластівців. Потрібно заздалегідь перемолоти пластівці і залити водою або молоком, щоб вони набухли. Потім до цієї маси можна додати кілька крапель улюбленої ефірної олії, лимонний сік або ложку вершкового масла і трохи меду. Можна також змішати з ложкою меду і яєчним жовтком. Лимонний сік допоможе освітлити шкіру рук, а завдяки меду шкіра буде неймовірно оксамитовою.

Трав’яні ванночки. Змішати 2 ст. л. сухої кропиви з 1 ст. л. квіток календули, залити все це 1 л окропу і настояти під кришкою. Тримати кисті рук треба у цій ванночці 15 хвилин, потім промокнути їх рушником та нанести на них живильний крем. Така ванночка добре сприяє загоєнню тріщин.

Ванночки з гліцерином для зволоження. 1 ст. л. гліцерину розвести у 2 л води, додати 1 ч. л. нашатирного спирту і 1 склянку відвару ромашки аптечної. Опустити кисті рук у розчин на 10–15 хвилин, а потім, не витираючи, змастити їх зволожуючим кремом.

Олійні ванночки допомагають позбавити шкіру рук від підвищеної сухості. 2 ст. л. олії розвести в 2 л теплої води, якщо нігті ламкі, додати ще 4–5 крапель йоду. Опустити туди кисті рук на 10–15 хвилин, потім акуратно промокнути їх рушником.

Автор:
Вероніка Добриня