Вони починали як соціальна платформа для інженерів та мейкерів, а коли вдарив коронавірус, об'єднали зусилля розробників, медиків, майстрів, волонтерів і просто соціально активних людей для протидії поширення вірусу.
Резиденти харківської відкритої майстерні "Гараж Хаб" виготовляють засоби індивідуального захисту від найпростіших масок до складних приладів для захисту медиків і пацієнтів (як от кисневі концентратори та високоефективні шоломи PAPR). Крім того, розробляють інструкції з виготовлення цих та інших речей, аби їх могли створювати інші охочі. Знайти безкоштовну інструкцію, а також додати свою, або замовити розробку та купити певний прилад можна на платформі Yak Today.
Нещодавно гараж-хабівці завершили збирати кошти для виготовлення надважливих для українських медиків захисних шоломів, у яких зручно та безпечно працювати. Кошти збирали різними способами: прямі внески від доброчинців, бізнесу та організацій, а також на аукціоні, до якого долучилися багато харківських митців, художників, письменників і відомих людей.
За зібрані 302 тисячі гривень вони створять 151 шолом та відправлять їх лікарям, що працюють у зоні високого ризику зараження COVID-19 у Харківській, Сумській, Полтавській областях, а також у Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, Києві та Сєверодонецьку.
До корисної діяльності залучають і маленьких майстрів. На сайті Yak Today є інструкції корисних речей, які можуть виготовити навіть діти. А щоб малеча вдома на карантині не сумувала, засновники дитячої майстерні "Маленький гараж" підготували схеми для моделювання. Їх можна скачати на сайті "Маленький гараж", роздрукувати, вирізати, склеїти, та гратися готовою іграшкою.
До речі, завдяки карантину в "Маленького гаража" з'явився власний інтернет-магазин, де можна купити олдскульні дерев'яні іграшки.
""Гараж Хаб" ми створювали, щоб подружити інженерію та соціальний активізм, - говорить менеджерка платформи Yak Today Тетяна Колпак. - А восени ми збираємося відкрити на сайті Yak Today розділ із інклюзивними рішеннями, розробками для сфери культури і для дітей".
Про все це докладніше - слухайте у нашому подкасті "Перезавантаження життя".
Якщо ви маєте цікаві позитивні історії, пов'язані із карантином, розкажіть "Слобідському краю", написавши на нашу скриньку [email protected].
Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми „Free Media Programme".