На Харківщині невеликі агровиробники отримають добрива для ярих і озимих та насіння соняшнику
Як повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України, заявки приймаються через Державний аграрний реєстр до 14 березня 2023 року, у розділі «Доступні програми» – «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшнику».
Заявку за цим конкурсом можуть подати агровиробники, які:
- Зареєстровані як юридичні особи, або фізичні особи – підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства.
- Мають загальну площу земельних ділянок у власності та/або в оренді від 5 до 500 га, розташовані в таких областях: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.
- Зареєстровані у ДАР. Заявники зможуть обрати один з трьох видів допомоги: мінеральні добрива для підживлення озимих культур або мінеральні добрива для основного та припосівного внесення на ярі культури або насіння соняшнику.
- Відповідають іншим вимогам, зокрема не здійснюють господарську діяльність на окупованих територіях, території РФ та Республіки Білорусь; не є об’єктом санкцій відповідно до українського законодавства тощо (повний перелік вимог міститься в ДАР).
У заявці агровиробники можуть обрати один з трьох видів допомоги:
- АБО 1 тонну мінеральних добрив для підживлення озимих культур (Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21 %, Sulfur 24 %).
- АБО 1 тонну мінеральних добрив для основного та припосівного внесення на ярі культури (Нітроамофоска NPK 16:16:16 або Карбамід (СО(NH2)2), Nitrogen 46,2 %).
- АБО до 25 посівних одиниць насіння соняшнику компанії Лімагрейн (гібриди, призначені для класичної технології вирощування з розрахунку використання 1 посівної одиниці для 2 га).
Учасники мають забезпечити логістику доставки добрив/насіння з обласних пунктів розподілення власним транспортом/коштом.
Проект спрямований на підтримку мікро-, малих та середніх підприємств в Україні (ММСП), які мають в обробітку від 5 до 500 га та займаються вирощуванням зернових і олійних культур. Щоб скористатися можливістю, агровиробникові необхідно подати заявку в ДАР у розділі «Доступні програми» – «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшнику».
Проект забезпечить 6 тисяч тонн мінеральних добрив для підживлення озимих культур і основного та припосівного внесення на ярі культури, а також насіння соняшнику для класичної технології вирощування на площі 28 тис га. Можливістю зможуть скористатися щонайменше 6 800 ММСП.
Нагадаємо, фермери, ФОПи та сімейні фермерські господарства Харківської області до 100 гектарів можуть отримати безкоштовно посівний матеріал. На одне господарство розраховано дві тонни пшениці, ячменю та гороху.
Раніше ми розповідали, що в нашому регіоні посівні площі під озимими культурами скоротилися на 67 %. В умовах війни аграрії Харківської області зуміли зібрати майже 2 мільйони тонн зерна.
А за прогнозами Міністерства аграрної політики відновити аграрний сектор вдасться через два-три роки.