Заміновані поля: на Харківщині забрудненими залишаються майже 600 тисяч гектарів
Харківська область вважається однією з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами областей країни. Загальна площа потенційно забруднених земель – майже 1,3 млн гектарів. З них понад 574 тисячі гектарів земель сільськогосподарського призначення.
Як передає «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу ХОВА, про це повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов.
Наразі зведені підрозділи вибухотехніків розмінували 8,4 тисячі гектарів сільгоспугідь. Для сталої та ефективної аграрної діяльності першочергового розмінування потребують 189 тисяч 226 гектарів сільськогосподарських земель.
– Харківщина вважається однією з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами областей країни. Питання розмінування земель сільськогосподарського призначення особливо гостро постає на деокупованих територіях, місцях бойових дій, а також прилеглих лісосмугах, де розміщувалися позиції ворога. Наразі пріоритетним завданням залишається залучення якомога більшої кількості піротехнічних розрахунків для розмінування сільгоспугідь, аби наші аграрії могли повноцінно та безпечно працювати, – зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Наразі над розмінуванням територій Харківської області працюють близько 320 саперів різних урядових організацій із застосуванням 24 машин механічного розмінування. Крім того, в області нараховується ще близько 400 саперів від неурядових та міжнародних організацій.
– Найчастіше на території Харківської області знаходимо протитранспортні та протипіхотні міни типу «Пелюстка». Також часто зустрічаються нерозірвані мінометні і гранатометні снаряди. В полі працює машина розмінування, а ми перевіряємо ділянки вже після неї. Працюємо за допомогою металодетекторів, – розповідає солдат батальйону розмінування Державної спеціальної служби транспорту Максим Зарочинцев.
Нагадаємо, сільськогосподарські товаровиробники можуть отримати компенсацію за гуманітарне розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення в повному обсязі. Держава відшкодовуватиме 100 % вартості таких послуг за рахунок бюджетних коштів. Зокрема, передбачена компенсація для товаровиробників, які провели розмінування земель у період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року. У цьому випадку розмір компенсації не перевищуватиме 80 % від вартості послуг з розмінування.