Сотні мільйонів гривень від видобутку газу обіцяють грамадам Харківщини
За його даними, минулого року загальне споживання газу в Україні склало 33 млрд куб. м газу. Із них 20 млрд куб. м забезпечили українські компанії. Решта 13 мільярдів – потреба в імпорті. Виходячи з цього, ПАТ «Укргазвидобування» взяло курс на заміщення імпортного газу українським. Компанія зупинила падіння видобутку й перейшла до нарощення добування. Так, за десять місяців цього року вдалося наростити плюс 500 млн куб. м. І вдалося досягнути найбільшого добового видобутку за останні п’ять років.
Олег Прохоренко повідомив, що до 2020 року компанія має намір наростити власне видобування до 20 млрд куб. м газу.
Як поінформував Олег Прохоренко, ПАТ «Укргазвидобування» за рік видобуває 14,6 млрд куб. м газу, що складає приблизно 75 % усього видобутку в Україні, а також близько півмільйона тонн нафти та конденсату. Тож не диво, що підприємство є одним з найбільших платників податку і країни (приблизно 5 % усього держбюджету), і нашої області. Цього року планується, що підприємство сплатить до державної скарбнички близько 45 млрд грн.
Він також розповів про позитивний вплив на громаду Харківщини впровадження закону щодо децентралізації ренти.
– Згідно із законом про децентралізацію ренти, доходи громад Харківщини зростатимуть пропорційно з видобутком ПАТ «Укргазвидобування». Так, за консервативною моделлю розрахунків, у 2018 році Харківщина додатково отримає 465 млн грн, до 2020 року показник надходжень зросте на 120 млн грн і сягне 570 млн грн, – поділився очікуваннями голова правління компанії, нагадавши, що його підприємство працює у 18 районах області, а це 96 громад.
Голова «Украгазвидобування» навів цифри, які показують, що саме зможе зробити регіон за рахунок рентної плати. Отже, 465 млн грн – це: 450 автомобілів швидкої допомоги, або 3100 дитячих чи спортивних майданчиків, або 89 км відремонтованих доріг, або 78 000 нових вікон у закладах освіти, медицини, культури, або ж 300 шкільних комп’ютерних класів тощо.
Разом з тим, заявляють у компанії, між ними і громадами це має бути двосторонній рух. Від громад, зокрема, очікується сприяння і погодження, наприклад, у відкритті нових свердловин.