Геній математики Володимир Дрінфельд: харківський «слід»
Запитайте в будь-якої людини, що більш-менш серйозно займається математикою: «Хто такий Дрінфельд?» І обов’язково почуєте: це геній, який отримав медаль Філбса — для математика це те саме, що для інших учених отримати Нобелівську премію. Хтось може додати: «З Харкова». А в газеті «Соціалістична Харківщина» від 2 серпня 1969 року була публікація про найперший математичний успіх учня Харківської школи № 27 Володі Дрінфельда.
Лаври — харків`янину
Липень 1969 року. Ліцей в Бухаресті. Напружена тиша в залі. Йде одинадцята Міжнародна математична олімпіада. За чотири години юнаки і дівчата— представники 14 країн світу — мають розв`язати три задачі, які вимагають не лише знань, а й особливої кмітливості. Наступного дня — три нові задачі. Серед учасників олімпіади 15-річний посланець Харкова Володя Дрінфельд, єдиний від України серед восьми представників СРСР, переможців Всесоюзної математичної олімпіади. Журі одностайно вирішило присудити юному харків`янину першу премію, а крім того ще й спеціально за оригінальне рішення задач №№ 5 і 6. Переможця без екзаменів прийнято на механіко-математичний факультет Московського університету.
Володя вдячний за виховання своїм наставникам — учителям Харківської 27-ї математичної школи, яку цього року закінчив з золотою медаллю.
Т. Горицвіт
Читайте також: Як будували Палац водного спорту