Пересувний стенд для діагностики автомобілів: ноу-хау від харківських студентів
Розробка студентів Харківського автошляхового інституту була по-справжньому революційною, адже можна було простестувати автомобіль не в лабораторії, а на трасі. До того ж цей стенд мав величезне значення для вирішення конфліктів між водіями та ДАІ-шниками. Отже, читайте про винахід у "Соціалістичній Харківщині" у номері 140 від 22 липня 1970 року.
"Як «здоров’я», автомобілю?
У студентському проектно-конструкторському бюро автошляхового інституту під керівництвом доктора технічних наук професора М. Я. Говорущенка створено пересувний стенд для діагностики автомобіля. Це – платформа, яку за допомогою тягача можна доставляти на трасу, в автопарк, на місце стоянки автомашин. На платформі встановлені спеціальні датчики, здатні перетворювати механічні дії агрегатів автомобіля в електричні сигнали. Ці сигнали потрапляють в спеціальні перетворювачі на пульт оператора. Тут встановлені електронні прилади, яки вказують на будь-яке відхилення від норми. Скажімо, треба проконтролювати роботу гальм. Водій вмикає «швидкість», «розганяє» машину, а потім гальмує. Прилади точно фіксують усі відхилення гальмових елементів.
Пересувний стенд – об’єктивний арбітр і в конфліктних ситуаціях, які виникають між водіями і працівниками державної автоінспекції (ДАІ). Скажімо, працівник ДАІ стверджує, що гальмова або рульова система несправні, а водій не погоджується. Відповісти на це запитання об’єктивно, з високою точністю зможе електронна апаратура, встановлена на стенді.
Дослідження показали, що впровадження стендів у автогосподарствах країни підвищить безпеку руху, продовжить строк служби автомобіля, дасть народному господарству значну економію.
Незабаром пересувний стенд з’явиться на дорогах Харківщини". Підпис - В. Александрова.
Читайте також: Де на Харківщині знайшли бурштин та інші самоцвіти