Ретроспектива найцікавіших подій серпня. Хронограф, 1946 рік (Фото)
70 років тому
1946 рік, № 168 від 24 серпня
Народне гуляння
Майдан * не раз був свідком народного торжества. Вчора він ще раз прийняв на свої широкі простори тисячі харків'ян, які прийшли повеселитися в світлий, радісний день третьої річниці визволення Харківщини від німецьких окупантів.
На величезному майдані гриміла музика, танцювала молодь. На імпровізованих помостах виступали колективи художньої самодіяльності — хори, танцюристи, оповідачі, музиканти Палацу культури, машинобудівельного заводу, клубу Промкооперації, Будинку вчителів, трудових резервів. Виступили також українська капела, артисти естради. Все було святково, яскраво. Дзвеніли пісні, лунав сміх. У всіх було почуття гордості за свій великий народ, який виборов щастя жити й працювати на визволеній землі.
Учасниці Харківської державної капели на майдані ім.* в день свята третьої річниці визволення Харкова. Фото В. Афоніна.
1946, № 169 від 25 серпня
На карнавалі
Вчора харків'яни були свідками незвичайного видовища. Увечері до майдану * з усіх районів міста прямували колони молоді в яскравих, барвистих карнавальних костюмах і масках. Сотні юнаків і дівчат з піснями вирушили до парку ім. Горького -- місця карнавалу.
Їх зустріли святковим салютом: в темне серпневе небо знялися сотні кольорових ракет, загриміли оркестри. Свято почалося. Величезний парк здавався тісним. Тисячі харків'ян прийшли повеселитися, поспівати, потанцювати. Напередодні вони відзначили радісну подію — третю річницю визволення рідного міста від найлютіших ворогів людства -- німецьких фашистів.
Нарядний вигляд має парк. Він прикрашений транспарантами, прапорами, привітальними лозунгами, оповитий гирляндами різнокольорових лампочок, освітлений прожекторами. При вході до парку над скульптурою * -- велика яскрава п'ятикутна зірка.
Всюди лунає музика, танцюють пари, чути пісні і жарти. Безперервний потік людей вливається в парк, розходиться по його алеях, майданчиках, долучається до загальної радості. Артисти театрів — музичної комедії, естради, колективи художньої самодіяльності продемонстрували краще, що вони мають. Публіка аплодує співцям, музикантам, читцям, танцюристам. Великий успіх мали виступи відомих московських артистів Смирнова-Сокольського і Гаркаві.
Тисячі гуляючих були в масках. Ці маски, як і інші карнавальні атрибути -- конфеті, серпантин, -- тут же можна було придбати.
То в одному, то в другому місці парку виникали масові гри, влаштовувались хороводи, не стихали акордеони, баяни, гітари. До послуг гуляючих — ресторани й кафе, численні буфети, кіоски. Піротехніки показали своє мистецтво: в небо здіймалися безліч ракет. Карнавал затягся далеко за північ і залишив яскраве враження у присутніх.
* Назву не вказано згідно з виконанням законів про декомунізацію.
Інна Можейко, кореспондент