Кінець операції "Кришталь", або Як боролись зі спекулянтами на Харківщині 50 років тому
Слово «спекулянт» нині забуте, і сенс його втрачений. Сьогодні це – бізнесмен в галузі торгівлі: дешево купити, дорожче продати, врахувати дорожні та інші витрати, а різницею розпорядитися на власний розсуд. А 50 років тому за таку діяльність можна було сісти в тюрму рочки так на три.
Газета "Соціалістична Харківщина" за № 216 від 30 жовтня писала:
"Кінець операції «Кришталь»
На лаві підсудних двоє – подружжя Юровських: Поль Олександрович і Сіма Борисівна. Що ж накоїло це з такими вишуканими манерами, зовні пристойне подружжя? Промишляли спекуляцією, їхнє хобі – дорогоцінності, здебільшого кришталь.
Поль Юровський намагається триматись досить самовпевнено, робить вигляд, що не розуміє, за що їх судять. Адже вони чесні люди! Ну що ж, ну їздив у Бєлгород, ну бував у Гусь-Хрустальному, ну скуповував кришталь, перепродував. Був доход? А навіщо тоді було їздити, мучитись, машину ганяти? Чи личило займатись подібною брудною справою його дружині, викладачеві музики у харківській музичній школі? А що ж тут такого – Сімочка любила не лише красиву музику, але кохалась та зналась і на дорогих камінцях.
Що, він не зробив уроку з того, що його за всілякі махінації з золотими зубами вигнали з посади завідуючого стоматологічним відділенням поліклініки? Це було, було.
Але, не дивлячись на такий своєрідний захист спекулянта, народний суд Жовтневого району нашого міста засудив «кришталеве» подружжя Юровських. Поль Юровський отримав три роки позбавлення волі, а його половина – рік виправних робіт без позбавлення волі з утриманням 20 процентів із заробітку. Враховано те, що треба виховувати п’ятирічну дитину. Нечесним шляхом добуті коштовності, гроші і автомашина «Победа» конфісковані".
Читайте також: Від буряків до космосу: чим жила Харківщина 50 років тому