Як перевести пластикові вікна на зимовий режим
Підготовка пластикових вікон до зими – це важлива справа, адже відомо, що саме через погано підготовлені до зими вікна з дому «втікає» до 30 % тепла. Тому приділіть цій роботі час – і взимку у вашій оселі буде набагато тепліше.
Ви вже помили стекла й очистили рами та фурнітуру від пилу і бруду. Тепер перевірте ущільнювач по периметру вікна.
Потім змажте рухомі механізми. У жодному разі не використовуйте звичайну олію – це серйозна помилка. Така олія швидко висихає та перетворюється на справжню «наждачку». За кілька місяців експлуатації вона здатна пошкодити рухомий механізм кожної стулки так, що його потрібно буде міняти. Тому не варто економити і краще купити імпортне мастило – воно густіше і тримається набагато довше.
Тепер налаштовуємо фурнітуру. Для цього знадобляться шестигранний ключ і плоскогубці. Сенс ваших дій у тому, щоб примусити раму щільніше притискатися до склопакета: тільки так можна унеможливити потрапляння холодного повітря всередину.
Горизонтальні боки регулюються по панелях знизу і зверху. Придивіться уважніше: в них є спеціальний отвір для ключа-шестигранника.
Регулювання верхньої панелі проводиться тоді, коли вікно відчинене. Підведення краю здійснюється обертанням ключа вправо.
Якщо вікно розташоване на першому поверсі й до нього можна дістатися зовні, то відкривати стулку не доведеться. Розташована знизу петля дозволяє регулювати вертикальні боки. Щоб дістатися до шестигранного отвору, попередньо зніміть захисний ковпачок.
Щоб сила притискання рами профілю збільшилася, потрібно стежити за ексцентриками. Для цього поверніть їх праворуч.
Робити це можна плоскогубцями. Орієнтиром будуть спеціально нанесені позначки, що визначають силу притискання.
Увага! Якщо позначка повернута в бік ущільнювача – притиск сильний.
У місцях, куди заходять петлі, розміщені пристрої, що відповідають за силу притискання. Як її визначити? По тому, наскільки сильно виступає язичок. Чим довший, тим сильніший притиск рами до вікна. Регулювання зазвичай виконується ключем-шестигранником. У жодному разі не допускайте сильного тиску на язичок! Це неминуче призведе до швидкого зношування та повного виходу з ладу віконного ущільнювача.
Не нехтуйте регулюванням петель, переводячи пластикові вікна на зимовий режим. Зверніть увагу: на нижній петлі більшість виробників передбачили захисний ковпачок, який потрібно зняти, а потім прикрутити спеціальний болт.
Якщо ви все це зробили, регулювання пластикових вікон до зими завершено. Все доволі просто: головне – бути акуратними та послідовними.
Схема: vsn.ua
Раніше ми писали про те, як помити перед зимою вікна без розводів.
Також ми писали, що робити, щоб тюль був білосніжним: вісім рецептів для досягнення результату.
Читайте також:
Як витягти скалку: слушна порада для дітей і дорослих