Як зберегти продукти в холодильнику в умовах відключення електрики
Відомі міністанції забезпечують житло електрикою на 4 години. Але зараз електрики може не бути і 10, і 12 годин, а то й більше. В умовах спекотного літа працюючий холодильник – це не тільки питання грошей і часу (купили, приготували, поклали, а воно зіпсувалося), а ще й безпеки для здоров’я, адже літо – час кишкових інфекцій. Тож пропонуємо два варіанти – дорогий і дешевий, але дещо клопіткий.
Джерело безперебійного живлення: конструюємо самі
Можна зробити джерело безперебійного живлення на основі двох пристроїв: інвертора та акумуляторів. Це зможе забезпечити житло енергією на 8–9 годин так, що мешканці не помітять відключення світла.
Перший пристрій – джерело безперебійного живлення (ДБЖ) на основі сонячного інвертора. Якщо живлення потрібне тільки для Інтернету, комп’ютера, холодильника і лампочок по квартирі, то підійде ДБЖ на 24 В 3000 ВА. Якщо йдеться про потужніші пристрої – то краще купити вище 48 В.
Що стосується акумуляторів, то розрахувати потрібну ємність можна за формулою: (мінімальне споживання у ВТ/24 (робоча напруга вашого інвертора)) × 10. Наприклад, при середньому споживанні 500 Вт необхідно купувати акумулятори сумарною ємністю щонайменше 200 А. Врахуємо, що при послідовному підключенні сила струму не підсумовується, тож це буде збірка 2 × 12 × 200 або 2 × 12 × 100 × 2.
Пляшки з водою у допомогу
Спосіб 1. Для морозилки.
Узяти дволітрову пластикову пляшку, насипати туди 6 повних столових ложок солі, налити води так, щоб вона не доходила до краю приблизно на 5 см, і щільно закрити кришечкою. Добряче потрусити, щоб сіль змішалася з водою. Покласти в морозилку. Згодом повторюємо для наступної пляшки.
Як це працює. 2 л води з 6 ложками солі замерзають за температури –6 °С. При поміщенні в морозилку пляшка швидко остигає до –6 °С, потім довго замерзає, потім швидко остигає до температури морозильної камери. Весь цей час компресор холодильника працює. При відключенні світла відбувається зворотний процес. Пляшка швидко нагрівається до –6 °С, а потім довго підтримує цю температуру за рахунок танення солоної води.
Кількість пляшок залежить від обсягу морозилки, кількості продуктів, тепловтрат, тривалості відключення світла та підбирається експериментально. Почніть з однієї пляшки на кожній полиці.
Спосіб 2. Для холодильника.
Це простіше і доволі дієво. Можна взяти декілька навіть літрових пляшок, налити води – без солі, залишивши приблизно четверту частину порожньою, та покласти у морозилку. У разі відключення електрики на тривалий час перекласти їх у камеру холодильника.
Звісно, обидва способи «працюють» за умови, що у вас добра ізоляція дверцят і є вільне місце у морозилці.
Корисні поради для збереження холоду
Порада 1. Можна також використати спеціальні контейнери для термосумок, але для великого холодильника їх знадобиться багатенько.
Порада 2. Чим менше ви у випадку відключення електрики відчиняєте дверцята холодильника, тим менше теплого повітря туди заходить і тим довше він зберігає холод.
Читайте також: Як зробити настільну піч з двох консервних банок
Раніше ми писали також, Як зробити світильник власноруч: три найпростіші способи
Оперативні новини читайте в нашому Telegram.