Як зробити грілку з «гуманітарки»
Крупа з «гуманітарки» може стати справжньою рятівницею під час холодів. І мова не про вживання її у вигляді каші. Крупа (гречана, рисова, пшенична) має здатність відмінно зберігати тепло, тому з неї виходить чудова круп’яна грілка.
Така грілка може стати у пригоді не тільки у вашій родині. Пофантазуйте з оздобленням – і круп’яна грілка буде чудовим подарунком цієї зими або під час підготовки до зими.
Знадобляться:
- шматок натуральної щільної тканини (можна використати стару наволочку);
- міцні нитки;
- наповнювач – крупа (можна також використати квасолю, вишневі кісточки або насіння льону);
- тканина для знімного чохла, яка добре зберігає тепло, наприклад, шматок старого рушника (чохол можна навіть зв’язати з вовни).
Визначтеся з формою та розміром майбутньої грілки. Не робіть її великою – без верхнього чохла вона повинна тільки вміщатися в мікрохвильовку. Але й маленькою-тоненькою її також робити не слід – занадто швидко вистигне.
Після цього зробіть викрійку в двох екземплярах (один для грілки – трохи менший, а другий для чохла).
Зшийте тканину і залиште отвір для наповнювача. Якщо є швейна машинка, варто скористатися нею, це значно пришвидшить роботу.
Наповніть грілку наповнювачем і щільно зашийте отвір.
Зшийте викрійку для чохла – вона має бути знімною, щоб можна було легко знімати й прати. Та пам'ятайте, що перед тим, як класти грілку в мікрохвильову піч, потрібно буде знімати чохол.
Користуватися круп’яною грілкою дуже просто: грійте її у мікрохвильовці декілька хвилин (час залежить від розміру), потім надіньте чохол, покладіть під ковдру та лягайте спати у теплу постіль.
Раніше ми писали про три способи зробити сольову грілку власноруч
А ще ми писали також, як зберегти ноги в теплі взимку
Читайте також:
Два напої з імбиру, що зігріють у холодну погоду