Боремося з пігментацією шкіри народними засобами
Причин може бути декілька
Треба зазначити, що не тільки сонце може провокувати плями. Їх поява може бути пов’язаною і з генетичними особливостями, деякими травмами шкіри (обмороження чи опіки), проблемами в роботі шлунково-кишкового тракту і печінки, нестачею вітамінів, гормональною перебудовою в організмі у період вагітності або після 35–40 років.
Якщо проблема пов’язана зі здоров’ям, потрібно переглянути харчування, намагатися їсти більше свіжих овочів і фруктів, кавоманам — зменшити кількість випитої кави, замінивши її на чисту воду та чай.
Косметичні засоби під рукою
Прибрати або хоча б зменшити невеликі пігментні плями на шкірі можна за допомогою народних засобів — відбілюючих масок із зелені, овочів, фруктів і ягід. Кислоти, що містяться в них, відмінно освітлюють шкіру.
Настій петрушки. Дрібно порізати 100 г петрушки, залити 1 л окропу й настоювати 2 години. Потім охолодити і протирати обличчя двічі на день: уранці й увечері. Або ж сік зі свіжої зелені петрушки чи саму подрібнену зелень змішати у пропорції 1:1 з молоком, вершками або сметаною і отриману суміш накладати на шкіру на 15–20 хвилин.
Вибілювальна маска з огірком. Очистити свіжий огірок від шкірки, подрібнити м’якоть і віджати сік. Змішати 1 ст. л. вівсяного борошна з 1 ч. л. дрібної морської солі, розбавити суміш огірковим соком так, щоб вийшла кремоподібна маса. Поскрабувати цією сумішшю обличчя 1–2 хвилини й залишити на шкірі ще на 10 хвилин.
Картопляна маска. Сиру картоплю (1 шт.) натерти на дрібній тертці, додати кілька крапель олії, 1 ст. л. молока, перемішати, нанести на пігментовану шкіру на 20 хвилин.
Цибулевий сік допоможе відбілити легкі пігментні плями або веснянки, що тільки-но з’явилися. Для цього натерти цибулину на дрібній тертці, віджати сік, додати в нього 1 ст. л. сметани (вона потрібна для зменшення подразнення від цибулевого соку) і нанести на шкіру на 15–20 хвилин.
Білокачанна капуста. Натерти капусту на дрібній тертці, додати в отриману кашку 1 ст. л. меду й нанести на шкіру на 20 хвилин. Соком з капусти можна також протирати обличчя вранці.
Вибілювальна маска з лимоном і медом. Змішати свіжовичавлений сік лимона з медом у пропорції 1:1, нанести на обличчя, а через 20 хвилин змити водою.
Морквяна маска для надання здорового кольору шкіри. Змішати 1 ч. л. морквяного соку з 1 ст. л. вершків і 1 яєчним жовтком, нанести на шкіру обличчя на 20 хвилин, потім змити прохолодною водою.
Вибілювальна маска з лимоном і дріжджами. 40 г дріжджів змішати з 1 ч. л. лимонного соку та 1 ст. л. молока, дати суміші постояти в теплому місці хвилин 10, потім нанести на шкіру на 20 хвилин, змити прохолодною водою. Проводити такі процедури 2–3 рази на тиждень.
Маска з чорної смородини. 20 листків чорної смородини залити 200 мл окропу, настояти 30 хвилин, процідити. Додати в отриману рідину 1 ст. л. соку ягід, змочити в настої марлю і покласти на обличчя на 30 хвилин. Потім марлю зняти і вмитися теплою водою. Робити двічі на день.
Маска з кислого молока (можна використовувати натуральний йогурт або кефір). Нанести продукт на обличчя на 15–20 хвилин, потім змити водою, розведеною з лимонним соком. Ця маска підходить для сухої шкіри обличчя.