Час готувати миколайчики
У давнину на Миколая наші предки робили й розфарбовували печиво, яке використовували потім як ялинкові прикраси на Новий рік і Різдво, дарували колядникам. Вважалося також, що якщо дитина з’їсть такий подарунок від Святого Миколая, то вона стане кращою, добрішою і слухняною.
Фото: lviv1256.com
Печиво може нагадувати за формою фігуру чоловіка, яку оздоблено за допомогою глазурі, або ж на круглих коржиках просто вимальовують обличчя з ознаками Святого Миколая. Форми для печива можуть бути фабричними, а можна вирізати з цупкого паперу фігурки, які нагадуватимуть про свято. Глазур роблять білу (на її основі можна зробити й різнокольорову) й темну. Білою можна малювати тло, а чорна — для очей і обводити контури. Можна приготувати будь-яке сухе розсипчасте печиво й розписати його глазур’ю, а можна скористатися і «спеціальними» рецептами миколайчиків.
У наших рецептах позначення: ч. л. – чайна ложка; ст. л. – столова ложка; скл. – склянка.
Біла глазур. 3 білки збити, поступово додаючи цукрову пудру, до консистенції рідкої сметани (близько 2 скл. цукрової пудри). Такою глазур’ю найзручніше малювати. Можна розлити глазур по баночках і додати до неї харчові барвники.
Фото: kolo.news
Миколайчики, розмальовані такою глазур’ю, вийдуть особливо веселими і привабливими.
Темна глазур. Зварити на водяній бані 2 ст. л. какао, 0,5 скл. цукру, 2–3 ст. л. води або молока, 50 г вершкового масла.
Фото: wikiwand.com
А можна просто розтопити чорний шоколад і змішати його з невеликою кількістю масла.
Простий рецепт миколайчиків
Фото: svalyavanews.in.ua
4 скл. борошна; 1 ч. л. соди; 150 г маргарину; 1 скл. цукру; 2 яйця і 2 жовтки; приблизно 150 г меду; 1 ч. л. кориці і гвоздики; масло і яйце для випікання.
Просіяти борошно із содою, додати натертий на тертушці холодний маргарин, посікти. Додати цукор, яйця, розтоплений мед з прянощами. Замісити густе тісто. Залишити тісто на ніч у холодному місці. Розкачати корж завтовшки 0,2 см, вирізати печиво й покласти на змащене маслом деко. Змастити миколайчики яйцем і випікати при температурі 200 °С до золотавого кольору.
Простий рецепт миколайчиків з медом
Фото: tabloyid.com
1 яйце; 1 ст. л. меду; 1 скл. цукру (можна менше); 1 ч. л. гашеної соди; 50 г маргарину (а ще краще – масло); 2 скл. борошна; за бажанням – 2 ст. л. сметани для м’якості.
З усіх інгредієнтів вимісити тісто, сховати на годину в холодильник. Потім розкачати, вирізати фігурки й випікати близько 15 хвилин у духовці при температурі 180 °С.
Пряникові миколайчики
Фото: cheline.com.ua
3,5 скл. борошна; 250 г меду; 0,5 скл. цукру; 100 г маргарину; прянощі за смаком (перець, кориця, імбир сухий); 1 ч. л. соди; 50 г горілки; дрібка солі; свіжа м’ята або м’ятний сироп; цукрова пудра для посипання.
Розчинити цукор у невеликій кількості води, додати м’яту або м’ятний сироп. На водяній бані приготувати сироп, м’яту вийняти. Охолодити, додати мед, соду і збивати до однорідної маси. Ввести маргарин, просіяне борошно, спеції, горілку, сіль. Сховати тісто в холод на півгодини, накривши вологою серветкою, потім розкачати завтовшки 1 см, вирізати фігурки і викласти на змащене деко. Готові гарячі миколайчики посипати пудрою або прикрасити глазур’ю.