Чим загрожує купівля підробленого сертифіката
«Купуючи підроблений сертифікат, ви також несете відповідальність: не соціальну, а кримінальну, – зауважив адвокат Роман Чумак. – Підроблення та використання офіційних документів, якими, зокрема, є COVID-сертифікати, є кримінальними правопорушеннями, відповідальність за які передбачена статтею 358 Кримінального кодексу України».
Адвокат підкреслив, що наразі за підроблення COVID-сертифікатів винуватець може бути покараний:
– штрафом до 17 000 грн;
– арештом на строк до 6 місяців;
– обмеженням волі на строк до 2 років.
Повторне вчинення цього кримінального правопорушення загрожує обмеженням чи позбавленням волі на строк до 5 років.
«Для тих, хто користується завідомо підробленим сертифікатом, передбачена також відповідальність у вигляді штрафу в сумі 850 грн або ж арешту до 6 місяців чи обмеження волі до 2 років», – наголосив Роман Чумак.
Читайте також: Відмова від вакцинації: чи можуть за це звільнити
Він розповів також, що відомими є випадки внесення до електронних баз даних Міністерства охорони здоров’я України неправдивої інформації щодо вакцинації як медпрацівниками, так і іншими особами, і пояснив: якщо відомості внесено особами, що мали право доступу до відповідних без даних, такі дії відповідають ознакам кримінального правопорушення, передбаченого ст. 362 КК України, яка передбачає покарання у вигляді штрафу від 34 000 до 68 000 грн або виправних робіт на строк до двох років.
Якщо ж це здійснено неодноразово, особі загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Роман Чумак зазначив, що наразі до ВРУ подано законопроєкт, який передбачає посилення кримінальної відповідальності за підробку документів про вакцинацію.
Законопроєкт, зокрема, передбачає:
- штраф від 17 до 34 тисяч грн або обмеження волі до 2 років для осіб, які свідомо використовують підроблені документи;
- штраф до 68 тисяч грн або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посаду на 1–3 роки для медичних працівників, які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення;
- штраф до 170 тисяч грн або позбавлення волі до 3 років за підроблення таких документів з метою розповсюдження.
Читайте також:
Захворів на ковід: хто може отримати компенсацію