Екзамен «на права» тепер фотографують і знімають на відео
– Задля забезпечення належної підготовки майбутніх водіїв відеозйомка проходить протягом усього часу іспиту, як теоретичного, так і практичного. Це допоможе зафіксувати всі помилки, щоб уникнути беззмістовних оскаржень дій екзаменатора. Безумовно, в кадр має попадати обличчя особи, яка складає іспит, та всі її рухи (актуально для практичного іспиту), – пояснив адвокат Роман Чумак.
За його словами, в кадрі також перебуває екзаменатор та/або спеціаліст закладу з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв (якщо він присутній). Це має унеможливити сторонню допомогу в складанні теоретичного іспиту.
Також, у зв’язку з часовим обмеженням, для теоретичного іспиту – 20 хвилин, для практичного – 60 хвилин, на відеозаписі фіксується дата.
Після складання або провалу іспиту відеозапис іспиту зберігається на електронному носії. Навіть у разі виключення електроенергії технічні можливості ТСЦ дозволять зберегти відео без його пошкодження.
Читайте також: Чи реально виселити сусіда-пияку – пояснення юриста
Зафіксований іспит зберігається три місяці з дати його складання, після чого автоматично знищується.
– Якщо особою буде подано скаргу на дії екзаменатора чи у зв’язку з іншими причинами, відеозапис блокується і його неможливо буде видалити на період розгляду цієї скарги, – додав адвокат.