Картопляні поросята (естонські «картуліпорес») — смакота, що готується просто
Усе це про страву, рецепт якої вперше ми побачили у книзі про кухні народів СРСР, у розділі «Естонська кухня», а потім неодноразово натрапляли на його варіації в Інтернеті. Тож і пропонуємо вам кращий зі знайдених.
Нам знадобляться:
750 г нежирної свинини.
Для пюре:
1 кг картоплі,
0,75 склянки молока,
2–3 ст. л. борошна,
50 г вершкового масла,
2 яйця,
2–3 ст. л. сметани,
пучок кропу,
1 цибулина,
2 зубки часнику,
сіль.
Додатково: для панірування — яйце (білок), 1 склянка борошна або манної крупи; для оздоблення — твердий сир, чорний перець горошком; олія для жаріння і запікання; до готової страви — сметана, томатний сік, м’ясна підливка, грибний соус чи ще щось інше за смаком.
Свинину нарізаємо кубиками 2×2×1 см, які підсмажуємо на сковороді на олії майже до готовності (за бажанням можна підсолити чи притрусити чорним меленим перцем, але це необов’язково). Потім перекладаємо м’ясо на тарелю й даємо йому охолонути.
Тим часом робимо картопляне пюре: добре товчемо відварену картоплю, потім додаємо гаряче молоко, розтоплене масло, подрібнену цибулю, часник і кріп, солимо за смаком і збиваємо. Коли добре зіб’ється і трохи охолоне, додаємо сметану й борошно (пюре має вийти щільним і еластичним, щоб його можна було ліпити), і наостанок –— збиті яйця.
Підготування «складових» майбутніх поросят завершено. Розпочинаємо процес їх створення. Кладемо столову ложку пюре на долоню правої руки й розрівнюємо його шаром товщиною 1–1,5 см по всій долоні. Лівою рукою кладемо на середину картопляного шару підготовлений кубик м’яса. Тепер достатньо стиснути долоню, щоб м’ясо виявилося всередині такої собі картопляної капсули. Таким чином підготовлюємо всі шматочки. Отримані колобки обвалюємо у збитому білку (це потрібно робити на плоскому блюді), а потім відразу ж паніруємо в борошні або манній крупі (на дошці).
Розкладаємо підготовлені колобки на змащеному жиром деку, потім ставимо його на 5–7 хвилин, до утворення рум’яної скоринки, у духовку прогріту до 220–250 ºС. Далі, коли витягнемо деко й дамо нашим картопляним поросятам трохи охолонути, настає час зробити зовнішній вид страви відповідним її назві. Із сиру робимо вушка й рийку, із перцю горошком оченята — і маленькі кумедні поросята готові! Подаємо картуліпорес із овочами й сметаною або іншим соусом, який більше до смаку. Сподіваємося, що ця страва ввійде до вашого меню і стане однією з улюблених.