Корисні солодощі з гарбуза: мармелад та запіканка
Багатьом дорослим не подобаються страви з гарбуза, адже він має специфічний запах. Але страви, які можна приготувати за цими рецептами, з превеликим задоволенням їдять як дорослі, так і діти. Навіть ті, які при одному погляді на гарбуз починають зазвичай вередувати. А все тому, що до гарбуза додані деякі секретні інгредієнти.
Мармелад з гарбуза
Цей десерт діти просто обожнюють – гарбуз стає схожим на мармелад, дуже ніжний та смачний. Його можна давати їм замість цукерок, але користі від нього буде набагато більшою.
Знадобляться:
- гарбуз – в очищеному вигляді 500 г
- цукор – 100 г
- сік половини лимона
- желатин – 20 г (можна замість нього агар-агар – 7 г)
- вода – 50 мл (для приготування желатинової суміші)
Гарбуз очистьте, наріжте шматочками, додайте трохи води та варіть так, щоб шматочки були цілі, але зварені. Дістаньте з води шматочки та в окремому посуді перебийте їх блендером, додайте лимонний сік та цукор, перемішайте добре.
Поки гарбуз вариться, займіться желатином: залийте його водою, перемішайте ретельно та залиште на 15 хвилин, щоб він набух.
Перекладіть гарбузове пюре знов у каструлю, доведіть до кипіння, додайте желатин і варіть 5 хвилин, ретельно перемішуючи.
Підготуйте форму, змастіть її вершковим маслом. Перелийте туди гарбузову суміш, дайте застигнути.
Вийміть готовий мармелад з гарбуза з форми, наріжте на шматки. Можна обсипати цукровою пудрою або кокосовою стружкою.
Запіканка з гарбуза
Для цієї страви вам не потрібні ані манка, ані борошно, ані крохмаль. У результати виходить смачна, ніжна та дуже корисна страва – особливо для тих, хто хоче схуднути.
Знадобляться:
- гарбуз очищений – 600 г
- родзинки – 100 г
- чорнослив – 100 г
- цукор – 3 ст. л.
- вершки 20 % – 250 мл
Для приготування ніжної запіканки з гарбуза візьміть трохи різних сухофруктів. У рецепті сказано про поєднання гарбуза, родзинок і чорносливу, але ви можете взяти будь-які сухофрукти на свій смак – наприклад, замість чорносливу можна взяти курагу.
Родзинки і чорнослив перекладіть у різні миски. Щоб розпарити сухофрукти, залийте їх окропом і залиште на 3 хвилини. Воду злийте. Чорнослив наріжте великими кубиками.
Гарбуз наріжте теж кубиками, перекладіть у киплячу воду і відварюйте після закипання води 5 хвилин. Потім відкиньте на друшляк.
Форму для запікання змастіть вершковим маслом. Спочатку в форму викладіть увесь гарбуз. Потім посипте зверху цукром, родзинками і чорносливом.
Залийте вершками запіканку з гарбуза і поставте в розігріту до 200 градусів духовку. Випікайте 30 хвилин.
Ми писали, як приготувати варення з моркви на зиму .
Читайте також: Два рецепти лечо на зиму: літні смаки у вашій коморі
Більше корисних порад дивіться на нашому сайті.
Читайте також:
Страви з гарбуза – найкориснішого героя осені