Кращі способи почистити світлі сумки
Усередині
Із сумки потрібно витягнути все, що в ній лежить. Потім акуратно вивернути підкладку і випрати її, скористувавшись розчином з порошку або гелем для прання, можна приготувати розчин на основі звичайного рідкого мила або навіть шампуню. Якщо ж підкладка не дуже забруднилася, можна просто протерти її змоченим у спирті ватним диском.
Для чищення підкладки підійде також сода. Невелику її кількість слід нанести на пляму, додати трохи води, щоб вийшла кашка, і почекати. Коли волога випарується, просто струсити соду.
Сумки зі світлої шкіри або шкірозамінника
Мильний розчин. Потрібно натерти 10 г господарського мила на дрібній тертці, додати 0,5 склянки теплої води і кілька крапель нашатирного спирту, перемішати до однорідності, щоб не було грудочок. Намочити ватний диск або тканину в розчині і протерти ним сумку.
Лимонний сік. Видавити сік з половинки лимона, змочити в ньому ватний диск або тканину і прикласти до брудного місця на 20–30 хвилин. За необхідності повторити процедуру. Такий спосіб допоможе видалити навіть чорнильні плями з поверхні будь-яких шкіряних виробів.
Ріпчаста цибуля. Цибулину потрібно розрізати навпіл і протерти зрізом брудну ділянку. Повторювати процедуру потрібно доти, доки бруд не зникне. Потім прибрати залишки цибулевого соку вологою губкою. До цього способу добре вдаватися, щоб почистити вироби бежевого і світло-коричневого кольору. Цибуля не залишає після себе жодних плям, а також не змінює зовнішній стан шкіри.
Молоко + білок. Потрібно змішати в мисці 1 яєчний білок і 100 г молока, збити суміш до стану піни, потім обробити проблемні місця й дати висохнути. Молоко навіть допоможе посилити колір виробу.
фото golifehack.ru
Миючий засіб або шампунь. Вологу губку змочити в миючому засобі (кілька крапель), нанести його на поверхню сумки, спінити й залишити на кілька хвилин. За потреби процедуру повторити. Потім прибрати залишки засобу вологою тканиною.
Очищувальне молочко для демакіяжу. Потрібно змочити ватний диск у молочку й акуратно протерти пляму. Засіб не тільки м’яко очистить матеріал, а й пом’якшить його.
Звичайний шкільний ластик білого кольору. Забруднені ділянки потрібно акуратно потерти, а стружку видалити вологою губкою.
Лакову або рельєфну шкіру можна чистити клаптиком вовняної або оксамитової тканини, миючі засоби використовувати не рекомендується. Плями на лаковій поверхні можна протерти ваткою, змоченою в перекису водню або молоці, а на рельєфній шкірі плями можна акуратно видалити нашатирним спиртом.
Після процедури очищення потрібно обов’язково зволожити виріб. Для цього підійде гліцерин, вазелін, ріцинова олія, невелику кількість яких потрібно легко втерти за допомогою шматочка вати або тканини.
Тканинні сумки
Сумки з натуральної тканини можна прати в мильній воді з температурою не вище від 30 градусів, ідеальним засобом буде звичайне господарське мило. Деталі сумки, які можуть постраждати від води, краще обернути поліетиленовою плівкою. Після прання сумку розкласти на пласкій поверхні й сушити при кімнатній температурі.
Сумки з нейлону можна прати вже при вищій температурі (40 градусів), а сушити аналогічно сумкам з натуральної тканини.
Плетені сумки прати господарським милом при температурі 30 градусів, у процесі прання їх не можна терти, а тільки злегка приминати руками. Потім прополоскати і, не викручуючи, дати стекти воді. А сушити такі вироби потрібно, набивши всередину папір і періодично міняючи його на сухий.
У пральній машинці при делікатному режимі можна прати сумки спортивного вигляду, пляжні та сумки з цупкої тканини.
1. Шкіряні сумки не люблять надмірного зволоження, позаяк це призводить до швидкого зношування шкіри. Тому не мочіть поверхню сумок занадто сильно та завжди насухо витирайте їх після завершення обробки.
2. Плями видаляються круговими рухами від краю до центру.
3. Не можна використовувати агресивні хімічні засоби (ацетон, бензин) і абразивні матеріали.