Квасимо капусту: рецепти з прянощами та яблуками

05.10.2019 08:00 Корисно
фото vseretsepti.ru фото vseretsepti.ru
Квашення капусти — це ще один варіант смачної заготовки на зиму й не тільки. Її можна їсти самостійно, а можна й використовувати для приготування інших страв.

Квашена капуста з яблуками та імбиром


фото russianfood.com

Знадобляться:
капуста білокачанна – 1 кг,
морква – 1 шт.,
яблука – 10 шт.,
корінь імбиру – 15 г,
сіль (без верху) – 1 ст. л.,
лавровий лист – 1 шт.,
насіння кропу – 0,5 ч. л.,
зіра – 0,5 ч. л.,
чорний мелений перець – 0,25 ч. л.
Капусту тонко нашаткувати й  перекласти у велику миску. Моркву почистити й натерти на грубій тертці, додати до капусти. Туди ж всипати сіль, чорний мелений перець, зіру, насіння кропу та лавровий лист, добряче все перемішати. Яблуко помити й порізати тонкими скибочками, корінь імбиру почистити й порізати тонкими маленьким пластинками. У суху чисту банку викласти капусту, перекладаючи шари скибочками яблука та імбиром. Капусту щільно утрамбувати, накрити кришкою (нещільно) і поставити в прохолодне місце на три дні. Кожного дня по два-три рази протикати капусту дерев’яною паличкою, щоб виходили гази. Через три дні, коли капуста буде готовою, банку можна щільно закрити кришкою і поставити в холодильник.

Червонокачанна квашена капуста


фото russianfood.com

Знадобляться:
капуста червонокачанна – 3 шт.,
часник – 3–4 головки,
сіль – 1–2 ст. л.,
перець червоний – 0,5 ч. л. (або за смаком),
чорний мелений перець – 0,5 ч. л. (або за смаком);
для маринаду:
оцет (6 %) – 500 мл,
вода (кип’ячена, охолоджена) – 1,5 л,
цукор – 2–3 ст. л.,
гвоздика – 3 шт.
Зняти з капусти верхні листки, помити їх і дати просохнути. Саму капусту тонко нашаткувати, укласти в таз, додати сіль і пом’яти, посипати чорним і червоним перцем. Часник почистити, кожен зубчик розрізати навпіл, додати в капусту й перемішати. Приготувати маринад: змішати оцет, воду, цукор, додати гвоздику. На дно сухої банки викласти відкладені верхні листки капусти, потім щільно укласти порізану капусту, залити маринадом, накрити марлею і залишити при кімнатній температурі на 3–4 дні. Потім закрити капроновою кришкою і поставити у прохолодне місце. Їсти можна вже через тиждень.

Мочені яблука з капустою


фото russianfood.com

Знадобляться:
яблука (середні) – 3 кг,
капуста – 4 кг,
морква – 2–3 шт.,
сіль – 3 ст. л., 
цукор – 2 ст. л.
Капусту помити, обсушити, зняти й відкласти верхні листки, решту капусти нашаткувати, викласти в широкий таз. Яблука помити. Моркву почистити і натерти на грубій тертці, додати до капусти, всипати сіль і цукор. Овочі трохи пом’яти, щоб виділився сік. У каст­рулю, що підходить за розміром, укласти цілі яблука, перекласти їх капустою, щоб між ними не залишилось вільного місця, зверху ще один хороший шар капусти, утрамбувати, залити капустяним соком. Якщо соку мало, зробити заправку: розвести в 1 склянці холодної кип’яченої води 1 ст. л. солі та 1 ст. л. цукру й залити цією рідиною капусту. Накрити цілими капустяними листками, придавити тарілкою, а зверху неї поставити гніт. Тримати при кімнатній температурі 12–14 днів, потім ще два тижні в холодному місці. Після цього капусту можна перекласти в банку і закрити кришкою.