Вересневі заготівки: чотири рецепти на зиму для справжніх господарок
Початок вересня – найкраща пора року: різноманіття овочів та фруктів зашкалює, і господаркам не треба ламати голову, що та з чого приготувати. Але саме зараз варто докласти зусиль, щоб продовжити дію цього овочево-фруктового раю якнайдовше. Тож – до плити, господарочки!
Маринований часник на зиму: смакота у банці
Часник викопаний та покладений на зберігання, але залишилася некондиція? Не поспішайте від неї позбутися: з окремих зубчиків можна приготувати дуже хорошу закуску.
Мало хто знає, як замаринувати зубчики часнику на зиму. А дарма – цю цікаву й ароматну закуску можна додавати в улюблені страви. До того ж вона готується дуже просто та швидко – за 20 хвилин.
Знадобляться:
- зубки часнику – 1 кг
- чиста вода – 1,2 л
- кухонна сіль – 50 г
- цукор – 80 г
- соус соєвий – 4 ст. л.
- харчовий 70 % оцет – 1 ст. л.
Приготувати 0,9 л та 0,72 л банки.
Почистити зубки часнику від лушпиння.
Покласти їх у банку, налити туди холодну воду та залишити так до ранку.
Після злити воду й щільно укласти зубки часнику в чисті стерилізовані банки.
У каструлю з водою додати сіль з цукром та соєвим соусом, поставити її на вогонь й довести до кипіння. Як тільки закипить вода, зняти каструлю з вогню та влити оцет.
Гарячий маринад влити в банки з часником та закрити герметично кришками, охолодити й прибрати у прохолодне місце не менш ніж на 2 місяці.
Після цього терміну часник готовий до вживання.
Корисна порада:
Найбільше часу в цьому рецепті йде на чищення часнику. Підказуємо, як цей процес пришвидшити. Покладіть частину відокремлених зубчиків у суху літрову банку, заповнивши її десь на третину. Закрийте кришкою та енергійними рухами починайте трясти вверх-униз та у боки. Робіть це протягом 3–4 хвилин: лушпиння з легкістю відділиться від зубчиків.
Гострі язички з кабачків на зиму
Цю заготівлю ще називають «тещин язик»: за смаком вона виходить солодкувато-гострою, а самі кабачки – м’які та ніжні. До того ж готується вона просто та швидко й не потребує стерилізації.
Знадобляться:
- молоді кабачки – 3 кг
- солодкий перець – 7-8 шт.
- томати – 3 кг або томатний сік – 1 л
- гіркий перець – 1 шт.
- оцет 9 % – 100 г
- часник – 6-7 зубків
- цукор – 200 г
- сіль – 6 ст. л.
- соняшникова олія – 100 г
З такої кількості складових виходить приблизно 3,5–4 літри готової гострої закуски.
Молоді кабачки невеликого розміру порізати навскоси тонкими пластинками (язичками).
Перець (солодкий та гіркий) очистити від плодоніжки і разом з томатами подрібнити у блендері або м’ясорубці.
Якщо є томатний сік, робота спрощується – тоді подрібнити тільки перець і змішати із соком.
Отриману кашицю потрібно прокип’ятити та покласти туди кабачки, влити соняшникову олію, додати сіль і цукор.
Варити на невеликому вогні 20 хвилин після початку процесу кипіння. Може здатися спочатку, що кабачків занадто багато, але через п’ять-шість хвилин у процесі варіння вони стануть м’якшими і осядуть вниз.
Додати оцет і часник, заздалегідь подрібнений у часникодавці або натертий на дрібній тертці. Масу варити ще 5 хвилин. Акуратно укласти все в підготовлені банки і закатати.
Варення з яблучних часток «як мармелад»
Якщо приготувати варення цим способом, яблучні часточки в сиропі за смаком нагадують мармелад. Вони залишаються цілими і прозорими завдяки секретному інгредієнту. Варення шалено ароматне і дуже смачне. Також можна готувати його з груші.
Знадобляться:
- яблука – 1 кг
- цукор – 1 кг
- вода – 300 мл
- лимонний сік – 1 ст. л.
Для замочування:
- вода – 1 л
- сода – 1 ст. л.
Яблука очистити від шкірки, видалити серцевину і нарізати на часточки (дольками).
У миску налити 1 л холодної води і додати 1 ст. л. соди. Перемішати до повного розчинення соди і висипати туди підготовлені шматочки яблук.
Щоб вони не спливали, покласти який-небудь гніт – наприклад, тарілку, яка підходить за розміром. Залишити мінімум на 6 годин, а можна й на ніч.
Потім злити воду і добре промити яблука. Тепер у варенні вони будуть цілими і нерозвареними.
У каструлю налити 300 мл води і висипати 1 кг цукру. Перемішати все, довести сироп до кипіння, зменшити вогонь і варити до повного розчинення цукру. Потім у сироп викласти яблучні часточки.
Варити яблука 20–25 хвилин, періодично помішуючи. Поступово часточки будуть ставати прозорими.
Наприкінці додати 1 ст. л. лимонного соку або 0,5 ч. л. лимонної кислоти. Перемішати все і варити ще пару хвилин.
Потім розлити варення по стерилізованих банках і закатати кришками. Таке варення дуже добре зберігається в шафі і не потребує холодного місця.
Варення «Слива у шоколаді»
Цей оригінальний рецепт має одну властивість: достатньо один раз приготувати – і родина буде вимагати його кожен рік.
Знадобляться:
- сливи без кісточок – 3 кг
- цукор – 1,5 кг
- какао – 100 г
- чорний шоколад – 100 г
- ванільний цукор – 10 г
Виходить шість банок по 460 мл та дві банки по 330 мл.
Для варення треба вибрати сливи з кісточкою, що добре відокремлюється, бажано щільні. Видалити кісточки, сливу розрізати на чотири частини та відразу покласти в широку каструлю з нержавіючої сталі з товстим дном або спеціальний таз.
Пошарово пересипати цукром із розрахунку 500 г на 1 кг сливи.
Залишити сливу на 3–4 години пускати сік.
Поставити каструлю на плиту. Акуратно все перемішати від бортів до центру силіконовою лопаткою – вона менше травмує сливи. Довести до кипіння на середній потужності. Залишити остигати на 3–4 години (можна на ніч). Під час остигання сливу кілька разів перемішати, занурюючи в сироп.
Вдруге поставити каструлю на плиту. Довести до кипіння, потужність плити зменшити і варити 5 хвилин. Залишити остигати. Після остигання сливу можна на добу залишити в холодильнику – так вона краще просочиться сиропом.
Всипати в сито 100 г какао і просіяти в окрему миску. Додати кілька ополоників сиропу з варення і всипати один пакетик ванільного цукру. Добре перемішати все до однорідної маси.
Вилити шоколадну масу у варення. Нагріти на середній потужності, акуратно перемішати. Перед закипанням покласти у варення подрібнений на шматки шоколад. Варити з моменту закипання 10 хвилин. Варення має лише трохи побулькувати. Пінку не знімати – при такому кипінні її мало, і вона зникає сама під час перемішування.
Розкласти варення по стерилізованих банках, накрити кришками і закрутити. Залишити остигати. Зберігати у кімнатній температурі.
Раніше ми писали про сезонні страви з кабачків.
Більше корисних порад дивіться на нашому сайті.
Читайте також: Два рецепти лечо на зиму: літні смаки у вашій коморі
Читайте також:
Місячний календар садівника та городника на вересень