Вітиліго — як зарадити цій хворобі з екзотичною назвою
Достеменно причину цього хронічного захворювання шкіри й досі не встановлено. Ні, відомо, що знебарвлення виникає внаслідок втрати або зниження функції меланоцитів. Але чому це відбувається, медики поки що пояснити не можуть. Утім, є низка хвороб (або збоїв у роботі організму), з якими найчастіше пов’язують виникнення вітиліго, це нервово-ендокринні розлади та спадковий фактор. Тому перше, що має зробити людина, яка виявила в себе перші ознаки цієї хвороби, так це звернутися до лікаря і перевірити, чи не сигналізує шкіра про проблеми з щитовидною залозою або психологічну травму.
Це коротко щодо причин. А от боротися з наслідками, тобто плямами, можна й домашніми засобами. Якщо хвороба ще «свіжа», на першому році від її початку — ефективність лікування зазвичай дуже висока. Чим більше проміжок часу від початку захворювання, тим складніше позбутися цієї патології.
Найперше, що слід зробити — скоригувати свій раціон: вживати в їжу продукти, багаті на мідь і залізо. Насамперед це бобові культури, зелень, овочі, груші та банани, інжир і курага, лісова суниця.
Брак міді й заліза може бути обумовлений присутністю в організмі гельмінтів. Тому варто зайнятися вигнанням паразитів з власного організму.
Рекомендують також продукти, багаті на вітаміни групи В та вітамін С. Краще проводити курси вітамінотерапії: місяць прийому вітамінів через кожні три місяці. У рік виходить у середньому три курси.
Ефективними будуть засобі зі звіробою. Залити 1 ч. л. сухого звіробою 200 мл гарячої води. Настояти протягом півгодини. Приймати по 1 ст. л. щодня після їди. Тривалість курсу — 3 тижні, потім зробити перерву на тиждень. Покращення стануть помітні після 8 таких циклів.
Ще один засіб для прийому всередину — суміш кореня хрону й меду в рівних пропорціях, приймати вранці натщесерце по 1 ч. л.
Звіробій порубати якомога дрібніше, змішати з оливковою олією (1:10). Отриману суміш довести до кипіння на водяній бані, остудити. Пропустити кашку через капронову панчоху й залишити у світлонепроникному темному посуді. Отриману мазь у вигляді компресів прикладати на білі ділянки на 30–40 хвилин. Тривалість курсу — 40 днів, метод особливо ефективний у поєднанні з прийомом настою зі звіробою.
Допоможе проти вітиліго й перцева настоянка. 6 стручків червоного висушеного перцю покласти в літрову банку й залити 0,5 л горілки, після чого банку закрити пластиковою кришкою і обгорнути цупкою тканиною. Засіб має настоятися протягом 25 днів, банку при цьому потрібно струшувати кожного дня. Коли сплине цей час, перець витягнути — і втирати настойку в плями 2–3 рази на день протягом 15 хвилин.
Ще один засіб: натерти на тертці бульби топінамбура, відтиснути для отримання соку. Змочити марлю соком, робити примочки на хворих ділянках. Якщо буде використано не весь сік, решту можна вживати як звичайний напій. Покращення з’являться через 3–4 місяці.
Прискорять процес одужання теплі ванни з додаванням невеликої кількості сухого звіробою, череди або відвару кореня аїру. Вони особливо ефективні при значній площі ураження. Після прийняття ванни протерти хворі місця саліциловою кислотою, йодом або плодами інжиру.