Як правильно розпочати ремонт
Перший етап
Перше, з чого починається ремонт, — це підготовка. Вона включає не тільки зняття підлогового, настінного покриття і демонтаж зношених комунікацій, а й огляд можливих проблемних місць. У житлових приміщеннях це у більшості випадків вікна, які з часом втрачають свою герметичність, пропускають вологу, що призводить до їх запотівання і появи на стінах цвілі.
Якщо звернутися у професійну компанію, фахівці допоможуть розв’язати проблему комплексно: відремонтувати/замінити вікна, підібрати підвіконня, вибрати москітні сітки, а також прикрасити вікна текстильними виробами або жалюзі, римськими шторами, або захистити приміщення, встановивши ролети. Про переваги та повний перелік послуг професіоналів докладніше на kovcheg-ua.com.
Разом з демонтажем старих покриттів потрібно подбати про звільнення приміщення від меблів та інших елементів декору. У порожній кімнаті легше працювати, коли не заважають шафи, занавіски і не страшно назавжди зіпсувати будівельними матеріалами обшивку м’яких меблів.
Другий етап
Після демонтажу покриттів необхідно подбати про заміну комунікацій, які вийшли з ладу, — проводки, водопровідних труб. Якщо будуть замінюватися розетки, під них потрібно відразу до клеєння шпалер підготувати місце. У ванній кімнаті і на кухні, якщо буде потреба міняти сантехніку і електричну проводку, спочатку треба замінити водопровідні труби.
Вносячи зміни в проводку, потрібно зробити її схему. Вона стане в пригоді в майбутньому при проведенні незначних робіт. Схема допоможе не попасти у провід, коли будуть підвішуватися полички.
Етап для тих, хто робить перепланування
Якщо планується спорудження перегородок з гіпсокартону, облаштування ніш та інших додаткових елементів декору, монтувати їх необхідно до того, як будуть проводитися роботи з підготовки поверхні.
Третій етап
Включає всі види робіт, які передбачають підготовку поверхні — підлоги, стін і стелі для їх подальшого декорування. Це вирівнювання, побілка, шпаклювання. До цього етапу потрібно підійти з усією відповідальністю, оскільки остаточний результат буде залежати тільки від якості підготовки та рівності стін, підлоги і стелі.
Четвертий етап
Заключний етап ремонту — проведення оздоблювальних робіт. Спочатку упорядковуються стелі, тільки після цього можна розпочинати декорацію стін. Підлога, яка закривається плиткою, лінолеумом або ламінатом, повинна бути останньою. Перед тим як укладати плінтуси, ставляться міжкімнатні двері.
Проводячи ремонт своїми руками, потрібно пам’ятати про своєчасне прибирання будівельного сміття. Чим більше його буде нагромаджуватися, тим складніше і довше потім доведеться від нього позбавлятися.