Як «прописати» малюка за місцем проживання
Як пояснила начальник Новобаварського районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області Наталія Мирошниченко, батьки, або інші законні представники, зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
За бажанням батьків чи одного з них, або інших законних представників, документи для реєстрації місця проживання новонародженого, крім органів реєстрації, у тому числі центрів надання адмінпослуг, можуть бути подані працівникам відділів ДРАЦС.
– Проводиться реєстрація місця проживання дитини за місцем проживання її батьків / одного з батьків або ж законних представників. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини реєструється за місцем проживання одного з батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, – зауважила Наталія Мирошниченко.
Для цього батькам потрібно буде подати:
– письмову заяву про реєстрацію місця проживання малолітньої дитини за формою згідно з додатком 7 Порядку реєстрації місця проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207;
– паспорти батьків;
– свідоцтво про народження дитини;
– квитанцію про сплату адміністративного збору, розмір цього збору складає 13,60 грн (реквізити рахунків, на які сплачується збір, можна отримати у відповідному відділі ДРАЦС);
– копію витягу про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України – це в разі подання документів для реєстрації місця проживання дітей одинокими матерями.
Надалі працівники відділу ДРАЦС, після перевірки всіх зазначених документів, передають цю заяву до відповідного органу реєстрації місця проживання.