Закладаємо садово-городній інструмент на зберігання
Традиційний
Починати підготовку будь-яких інструментів до зберігання потрібно з їх чищення: необхідно зішкребти з робочих частин засохлу землю, бруд, прибрати налипле листя та інше сміття. Потім — вимити, використовуючи звичайні ганчірки й теплу воду, щоб видалити бруд повністю. І вже після цього висушити і протерти насухо ганчіркою.
Дерев’яні елементи (рукоятки, держаки) передбачають таку подальшу обробку: зашкурити їх дрібним наждачним папером, видалити з них задирки, відколи та інші дефекти. Після цього їх можна також протерти м’якою ганчіркою, просякнутою олією.
Щодо металевих елементів, то ріжучі та просто гострі кромки перед закладанням інструменту на зберігання слід заточити — тоді навесні не доведеться витрачати на це час.
Підготовлені металеві поверхні потрібно обробити маслом — тобто протерти їх ганчіркою, вимоченою в машинному маслі або звичайній олії.
Щоб вони не заіржавіли за зиму, їх краще зберігати в сухому сараї або гаражі. Деякі садівники роблять це, зануривши леза у відро, наповнене сумішшю піску з машинним маслом.
Фото: diy.obi.ru
Для зберігання будь-якого інвентарю потрібно виділити сухе місце, куди не потрапляють сонячні промені. Це дозволить уберегти інструменти від корозії металевих і пересушування дерев’яних частин.
Різні дрібниці
Дрібні садові інструменти можна закопати на зиму в ємність з піском, щоб захистити від корозії.
Секатори та сучкорізи слід зберігати у відкритому стані, щоб пружина не «звикла» до стиснення.
Фото: botanichka.ru
Ріжучі садові інструменти краще тримати так, щоб вони були в підвішеному стані робочою поверхнею вгору — це і безпечніше, і зручніше. Гострі інструменти, наприклад, секатори, ножиці для стрижки живоплоту, сокири і сучкорізи, бажано помістити в спеціальні чохли. Також їх можна складати в рукави старих спецівок.
Мала механізація
Зберігання електричного і акумуляторного інструменту має відповідати інструкції виробника, бажано помістити обладнання в гараж або сарай. Загальні вимоги до приміщення для зберігання традиційні: це має бути сухе і провітрюване місце, оскільки конденсат може осісти на металевих частинах інструментів і призвести до іржавлення.
Підготовка великої техніки до зимового зберігання починається з очищення всіх елементів від забруднень. Пластмасові частини та рукоятки достатньо буде протерти вологою серветкою або губкою.
Металеві частини складних інструментів рекомендується зняти, очистити й нанести на поверхню спеціальний засіб або масло для захисту від корозії. Потім можна загорнути такі металеві частини для зберігання у промаслений папір.
Фото: bhg.com
Паливо з усіх агрегатів, що працюють на горючих рідинах, обов’язково потрібно злити. Якщо інструмент працює від акумулятора, його потрібно перезарядити. Дуже важливо перевірити справність контактів і з’єднувального кабелю.