Осередки небезпечної інфекції знайшли у 22 районах області
Усі захворілі інфікувалися під час риболовлі на Печенізькому водосховищі у Вовчанському районі (двоє людей) та ставку у Дворічанському районі.
Про це повідомляють у державній установі «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».
Природні осередки лептоспірозу фахівці лабцентру виявили у 22 районах області та околицях Харкова. У межах цих осередків розташовані 76 населених пунктів. Більшість природних осередків причетні до заплав річок і деяких ставків.
– Значну епідемічну небезпеку мають осередки у місцях масового відпочинку населення – біля Печенізького та Оскільського водосховищ, рекреаційної зони вздовж р. Сіверський Донець на території Чугуївського, Зміївського, Балаклійського районів, – застерігають у лабцентрі.
За результатами лабораторних досліджень цьогорічі позитивні результати на лептоспіроз отримали від дрібних ссавців, відловлених у:
- с. Стариця та м. Вовчанськ Вовчанського району
- смт Кегичівка
- с. Маховик Красноградського району
- с. Заленійне Зачепилівського району
- с. Березівка Золочівського району.
Рівень інфікованості досліджених ссавців складає 14,0 %.
Щоб запобігти хворобі варто:
- уникати купання у незнайомих водоймах, особливо поблизу ділянок з густою рослинністю та випасом сільськогосподарських тварин, не заходити у воду при наявності на шкірі відкритих ран та подряпин;
- не рибалити, стоячи у воді босоніж, — треба користуватися гумовими чоботами;
- роботи по заготівлі сіна, збиранню врожаю на вологому ґрунті, догляду за тваринами проводити у вологонепроникному взутті, гумових рукавичках;
- продукти харчування зберігати у недоступній для дрібних ссавців тарі.
При виникненні підозри на захворювання треба негайно звернутися по медичну допомогу, своєчасно отримане лікування допоможе уникнути летальних наслідків.
Для довідки
Лептоспіроз — спільне для людей і тварин особливо небезпечне інфекційне захворювання, при якому уражуються нирки, печінка, нервова система та летальність сягає понад 10 %. Джерелом інфекції для людини частіше є дрібні ссавці, можуть бути й свійські тварини. Захворювання має виражену літньо-осінню сезонність. Зараження людей відбувається при сінокосі та випасі тварин на луках, під час риболовлі та купання у відкритих водоймах, куди збудник потрапляє з виділеннями дрібних ссавців та інших тварин. Особливо небезпечні неглибокі заплави, де лептоспіри активно розмножуються у теплій воді та які заросли очеретом.
До організму людини лептоспіри потрапляють через мікротравми шкіри, слизові оболонки, при ковтанні інфікованої води. Перші ознаки захворювання виникають через 1-2 тижні після інфікування у вигляді підвищення температури тіла до 39-40˚С, сильного головного болю та у м’язах ніг, крововиливу в склери очей та висипання на шкірі, ознак жовтяниці.