У Куп’янську запустили сонячні станції, які можуть дати електрику майже на все місто
Про це повідомив засновник Харківського енергетичного кластера Станіслав Ігнатьєв. За його інформацією, дві електростанції «СЕС Сан Лайт» та «СЕС Сан Лайт Плюс» у місті запрацювали 7 грудня.
"Для перетворення сонячного світла на електричну енергію використано 5264 фотомодулі UL-380 («сонячні батареї») китайського виробництва. Встановлена потужність електростанцій становить 2 МВт. Інвестором виступає місцеве виробниче підприємство", — повідомив Станіслав Ігнатьєв.
За його словами, сонячні електростанції здатні забезпечити повністю електричною енергією населення Куп’янська (без урахування промислових підприємств та установ соціальної сфери). Тому це є кроком до власної енергонезалежності.
— Коли відбудеться підвищення ціни на електропостачання і величина тарифу для населення та "зеленого" тарифу зрівняється, то містяни будуть мати постійне джерело електропостачання. А враховуючи те, що місто має безліч комунальних проблем, то саме децентралізація електропостачання є суттєвим кроком для їх подолання, — пояснив "СК" Станіслав Ігнатьєв.
Читайте також: У грудні платіжки за газ для мешканців Харківщини зміняться
Також цей об’єкт сонячної енергетики є найсхіднішою сонячною електростанцією України, яка найбільш наближена до зони бойових дій.
За даними засновника Харківського енергетичного кластера, загалом сумарна потужність промислових сонячних електростанцій Харківщини перевищила 10 МВт.
Об’єкти сонячної енергетики промислових масштабів в області розташовані в Мереф'янській громаді, селі Черкаська Лозова (Малоданилівська громада) та селі Бірки Зміївського району.