56,8 % жителів Харківщини дотримуються карантину: результати опитування «СК»
СпецпроєктМинулого місяця «СК» запустив серію опитувань для жителів області, аби з’ясувати вплив карантину на навчання, роботу, бізнес, відпочинок та сімейні стосунки. Цього тижня ми публікуємо результати четвертого опитування – про те, як за пів року змінилося ставлення людей до карантину.
За отриманими результатами, 74,4 % жителів Харківщини, які взяли участь у нашому опитуванні, вважають коронавірус реальною загрозою, і лише 7,7 % впевнені, що цей вірус – міф. Проте 17,9 % опитаних не визначилися з цим, що означає – існування коронавірусу викликає сумніви.
76,9 % респондентів зазначили, що коли в Україні ввели карантин, вони відчули занепокоєння. Ще 10,3 % заявили про страх, 5,1 % – про роздратування. 7,7 % зазначили, що нічого не відчували, дізнавшись про цей факт. 74,4 % відповіли, що переймаються щодо рівня захворюваності в Україні. 20,5 % – байдуже ставляться до цієї ситуації.
78,4 % опитаних людей на Харківщині дотримувалися правил карантину на початку його дії. 18,9 % заявили, що робили це частково. 2,7 % опитаних зовсім не дотримувались карантинних обмежень. Після послаблення карантину частка тих, хто продовжує дотримуватися обмежень, зменшилася на чверть. Про свою сумлінність заявили 56,8 % респондентів. Також у чотири рази збільшилася кількість тих, хто не дотримується карантинних заходів (загалом 10,8 % опитаних). 32,4 % продовжують виконувати карантинні правила частково.
П'ять способів безпечно вітатися на карантині — ПАЗЛ
Зокрема, 83,8 % заявляють, що завжди одягають маску в людних місцях (магазині чи транспорті), 16,2 % роблять це інколи. Окрім цього, 16,2 % опитаних розповіли, що обмежили свої поїздки у громадському транспорті та користуються ним лише іноді. Ще 48,6 % респондентів у період карантину взагалі не користуються громадським транспортом, 35,1 % продовжують їздити в метро, автобусах і трамваях.
Щодо відвідування кафе та ресторанів, то 75,7 % опитаних стверджують, що взагалі відмовилися від цих послуг на карантині. 18,9 % продовжують відвідувати заклади громадського харчування, 5,4 % роблять це інколи. 64,9 % на час карантину звузили коло спілкування.
Щодо рекомендацій Міністерства охорони здоров’я (масковий режим, дотримання дистанції, гігієна рук тощо), то 45,9 % опитаних вважають ці заходи дієвими в боротьбі з поширенням СOVID-19. Ще 40,5 % респондентів зазначили, що рекомендації є частково дієвими, 13,5 % впевнені, що такі правила не зупинять вірус.
Більшість опитаних – 51,4 % – позитивно відреагували на послаблення карантину. 48,6 % сприйняли звістку негативно, бо вважають, що робити це зарано.
За півроку життя в умовах карантину у жителів Харківщини з’явилися нові звички. Зокрема, 67,6 % учасників опитування зазначили, що почали частіше мити руки, 54,1 % стараються уникати людних місць. 45,9 % зазначили, що почали дотримуватися дистанції, а 43,2 % відповіли, що обов’язковим атрибутом для них тепер став антисептик. Ще 16,2 % респондентів зазначили, що карантин жодним чином не вплинув на їх звички.
Щодо каналів комунікації, то 51,4 % учасників опитування дізнаються про ситуацію з коронавірусом із соцмереж. 45,9 % читають сайти новин. 40,5 % стежать за каналами інформування Міністерства охорони здоров’я. 24,3 % дізнаються новини від місцевої влади, 2,7 % – від знайомих і друзів.
Проєкт «Перезавантаження життя» фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми „Free Media Programme".