Як аграріям Харківщини подати заявку на розмінування сільгоспземель
Подати заявку на розмінування земель сільгосппризначення тепер можна через Державний аграрний реєстр (ДАР). Термін для заявки на участь у програмі – до 15 серпня.
Фермерів Харківської області запрошують реєструватися через ДАР, щоб взяти участь у програмі розмінування та реабілітації земель сільгосппризначення, яку проводять Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Всесвітня продовольча програма (ВПП) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України (Мінагрополітики). Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України.
У межах програми ФАО і ВПП у співпраці з Мінагрополітики визначать фермерів, які будуть відібрані для участі в програмі розмінування та реабілітації сільськогосподарських земель. Землі відібраних фермерів отримають підтримку з розмінування, наскільки це можливо, а також іншу допомогу для відновлення сільськогосподарського виробництва.
Фермери з громад Богодухівського, Ізюмського, Куп’янського, Харківського та Чугуївського районів Харківщини можуть подати заявку на підтримку.
Головна умова участі ‒ мати у власності чи орендувати земельні ділянки загальною площею до 300 га. Кінцевий термін подання заявки – 15 серпня.
Критерії пріоритетності для участі у програмі
- Високий відсоток необроблюваних земель як наслідок війни;
- Високий відсоток розбомблених земельних ділянок;
- Високий відсоток забруднення зон;
- Зменшена кількість працівників унаслідок війни;
- Грунти загальнодержавного значення;
- Сполучення ділянок з дренажним басейном, вилуговування ґрунту.
Фермери повинні будуть надати кадастрові дані орних земельних ділянок, які вважаються небезпечними. Надана інформація буде додатково підтверджена механізмом за порівняння зі супутниковими знімками, а також усі зареєстровані фермери пройдуть додаткову верифікацію, яке допоможе ФАО і ВПП направити необхідну підтримку.
Контактна інформація
Контакт-центр ДАР: +38 044 339 9215; [email protected]
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО):
+38 099 090 7582; +38 068 318 0943; [email protected]
Раніше ми писали також про те, як розмінування власним коштом проводять аграрії прифронтової Борівщини
Більше новин Харківська область читайте на нашому сайті.