Як оскаржити рішення ВЛК
Якщо військовослужбовець не згоден з висновком військово-лікарської комісії, він може його оскаржити двома способами. Надаємо покрокову інструкцію для обох випадків.
Військово-лікарська комісія прийняла рішення, але військовослужбовець вважає, що реальний стан здоров’я це рішення не відображає. У такому разі він може оскаржити висновок ВЛК у досудовому порядку та через суд. Як діяти в кожному випадку?
Оскарження в досудовому порядку
Краще саме з цього і починати, а вже потім, якщо не буде позитивного результату, звертатися до суду.
Отже, алгоритм дій при оскарження висновку ВЛК у досудовому порядку такий.
- Написати заяву/скаргу особи щодо непогодження з висновками ВЛК та з проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК.
- Долучити до заяви/скарги всі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).
- Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.
Вища військово-лікарська комісія за результатом огляду скарги переглядає постанову або може направити військовослужбовця на повторний (контрольний) медичний огляд.
Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, який і буде братися до уваги.
У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК).
Якщо військовослужбовець не згоден з висновком остаточного рішення, то йому залишається звернутися до суду.
Оскарження рішення ВЛК у суді
Суд не може оскаржити рішення ВЛК лише за медичними показниками, адже це не входить до його компетенції. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК.
Також суд може зобов’язати провести повторний медичний огляд та дообстеження військовослужбовця у випадку відмови відповідної ВЛК їх проводити.
Раніше ми писали про те, що в Україні запроваджують електронний обіг документів для проходження ВЛК .
Якщо вам потрібна підтримка в отриманні направлення на лікування, проходженні ВЛК у військових закладах охорони здоров’я, отриманні соціальних гарантій, процедурі оскарження рішень ВЛК та інших питаннях, звертайтеся на гарячу лінію Міністерства оборони України 0 800 500 442.
Нагадаємо, в Україні спрощено процедуру встановлення інвалідності для військовослужбовців, за потреби комісія виїжджатиме до місця перебування пацієнта.