Як родинам військовополонених отримати грошову допомогу: алгоритм дій

24.10.2024 17:20 Суспільство
Фото: kharkov.comments.ua Фото: kharkov.comments.ua

За рішенням Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України родина має право на отримання щорічної державної грошової допомоги у розмірі 100 000 грн за кожен рік перебування такої особи в полоні.

Державна грошова допомога надається тільки тим особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та/або членам їх сімей. Такий факт позбавлення особистої свободи встановлюється виключно Комісією, що функціонує при Мінреінтеграції. 

 Як установити факт позбавлення особистої свободи

Щоб установити факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, необхідно:

1. Заповнити заяву за затвердженою формою https://minre.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/zayava-fakt.pdf. Така заява може бути заповнена як особами, позбавленими свободи, так і в їх інтересах членами сім'ї, законними представниками.

2. Додати до заяви:

  •  документи, що підтверджують громадянство України особи, позбавленої особистої свободи, а також громадянство України заявника; 
  •  документи, що підтверджують спорідненість – тобто що заявник є законним представником (у разі подання заяви в інтересах особи, що позбавлена особистої свободи);
  •  довідку про те, що військовослужбовець перебував або перебуває в місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України із зазначенням строку перебування в місцях несвободи за постановою КМУ від 20.01.2023 р. № 55 (для військових);
  •  витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань (за наявності);
  •  повідомлення органів сил безпеки та сил оборони стосовно особи (за наявності).

3. Очікувати повідомлення про розгляд заяви Комісією з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Документи необхідно надіслати на адресу: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186 
або на електронну пошту: [email protected].

Як отримати щорічну допомогу

Заява про виплату допомоги може бути подана одночасно з поданням заяви про встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, або після отримання відповіді від Мінреінтеграції про встановлення такого факту.

Заповнити заяву за встановленою формою (її можна знайти тут: https://minre.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/forma_zayavy_vyplaty1_1.pdf), зазначивши вид допомоги «щорічна державна грошова допомога» та роки перебування в місцях несвободи.

Додати до заяви:

  •  копію документа, що посвідчує особу заявника;
  •  відомості або документи, що підтверджують факт позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України в поточному році;
  •  довідку з реквізитами банку особового рахунку, відкритого в банківській установі.

Документи необхідно надіслати на ту ж саму адресу в Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та очікувати на виплату державної допомоги.

Увага!
У разі виникнення питань щодо отримання державної допомоги членам сімей полонених можна звертатися до Мінреінтеграції за номерами: (044) 355-14-56 та (097) 901-55-71 (Viber, WhatsApp).

 Одноразова допомога після звільнення

Звільненим особам необхідно заповнити заяву за встановленою формою (https://minre.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/forma_zayavy_vyplaty1_1.pdf), зазначивши вид допомоги – «одноразова державна грошова допомога».

Додати до заяви довідку з реквізитами банкумта особового рахунку, відкритого в банківській установі.

Документи необхідно надіслати на ту ж саму адресу Мінреінтеграції та очікувати на виплату державної допомоги.

Раніше ми писали про те, куди звертатися жителям Харківщини для  пошуку зниклих безвісті військових.

Також ми писали, що матеріальну допомогу в розмірі 50 тисяч гривень з обласного бюджету вже отримав 31 житель Харківщини, який повернувся з російського полону