Як тренують українських штурмовиків бригади «Спартан»
Нацгвардійці бригади «Спартан» відточують бойові навички влучної стрільби, тактику бойових дій у міській, лісистій та степовій місцевості, тактичну медицину, інженерну підготовку тощо.
Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Східне територіальне управління Національної гвардії України.
Досвідчений військовий з позивним «Змій», один з перших, хто доєднався до лав бригади на початку повномасштабного вторгнення. У 2014-2015 роках воював розвідником в окремому розвідувальному батальйоні. Після участі в АТО працював у сфері ІТ.
«На другому тижні повномасштабного вторгнення призначили головним спостережного пункту під Циркунами, займався там розвідницькою справою. Після цього на Руській Лозовій вже обіймав посаду командира відділення. Воював у Дементіївці, Удах, уже керував особовим складом взводу. Під час наступу на схід звільняли Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівку, Кругляківку. Потім були запеклі бої в Новоселівці, де був поранений у лікоть, але перемотав скотчем руку та залишився на позиції й далі керував боєм, в якому особисто вбив двох ворогів та одного взяли в полон. Під Соледаром отримав кульове поранення, відмовився від евакуації та 5 годин керував боєм, потім зі зброєю самостійно півтора кілометра добирався до точки евакуації. Після цього відновлювався, запропонували керувати ротою, і ось зараз вона формується та проходить бойове злагодження», — розповідає «Змій».
Під час тренування нацгвардійці відпрацьовують тактику ведення бою, вогневу підготовку та тактичну медицину. Засвоюють техніку безпечного поводження зі зброєю, штурмові дії, маневри в складі відділень і взводу, ведення бойових дій у польових умовах, медичну підготовку і стрільбу. Програма розрахована таким чином, щоб підготувати новобранців для повноцінної взаємодії на полі бою із досвідченими військовослужбовцями.
Віктору з позивним «Тренер» 32 роки. Отримав такий позивний, оскільки раніше професійно займався важкою атлетикою. Десять років тому служив за контрактом у військовій частині 3024, потім працював шахтарем.
«З першого дня війни пішов добровольцем у свою частину, виконував завдання з патрулювання міста та виявлення диверсійно-розвідувальних груп. Підготовка тоді й зараз відрізняються, в тиловій частині рівень підготовки не такий сильний. Тут він вище, бо це штурмова бригада. Три місяці тому, в березні, перевівся, зараз на посаді командира відділення. Як спортсмен вважаю, що потрібні регулярні тренування для вдосконалення своїх навичок, як з фізичної підготовки для більшої витривалості, так і тактики для покращення бойових вмінь, щоб уже на полі бою нещадно нищити ворога», — розповідає «Тренер».
Нацгвардієць В’ячеслав — старший кулеметник, чоловікові 34 роки, службу проходить з 24 лютого минулого року.
«До цього служив два роки за контрактом на посаді стрільця у військовій частині 3024 у Павлограді. Потім працював у воєнізованій охороні. Після початку вторгнення пішов до своєї частини. Ніс службу на блокпостах та брав участь у стабілізаційних заходах. До бригади «Гвардії наступу» приєднався в березні. Тренування проходять старанно, інструктори вимогливі, тренуємось весь день у повному екіпіруванні та з автоматами», — коментує В’ячеслав.
Раніше ми писали про Максима з позивним «Шут» – військовослужбовця Харківської окремої бригади сил ТрО.
А також про Юрія з позивним «Гулівер», який зараз служить кулеметником 5-ї Слобожанської бригади НГУ.
Та Олега – водія у 3-й окремій танковій Залізній бригаді.
Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.