Зі студента в бойові медики: як гвардієць з Харківщини рятує бійців на фронті

30.03.2025 18:33 Суспільство
Роджер, бойовий медик / Фото: відділення інформації та комунікації Східного Харківського ТУ НГУ Роджер, бойовий медик / Фото: відділення інформації та комунікації Східного Харківського ТУ НГУ

Бойовий медик 18-ї Словʼянської бригади на псевдо Роджер родом з Ізюма Харківської області. Коли росія розпочала повномасштабне вторгнення, він навчався на другому курсі вишу, щоб стати професійним реабілітологом.

Історію бойового медика розповіли у відділенні інформації та комунікації Східного Харківського ТУ НГУ, повідомляє «Слобідський край». 

Роджер одразу вирішив стати до лав Сил оборони, адже, як зазначає сам, мав добрий приклад — свого батька, який пішов воювати ще у 2014 році.

«На момент початку повномасштабного вторгнення мені тільки виповнилося 20 років. Звичайно, мій батько сказав: «Малий, тобі туди не треба», та я його переконав, сказав, що просто піду в інший підрозділ. Все одно воюватиму», –  розповідає чоловік.

Молодого фахівця охоче прийняли у військо – і вже наступного дня Роджер складав присягу на вірність народу України. Перший бойовий вихід відбувся у Волоховому Яру. В той день, як розповідає чоловік, поранило бійця суміжного підрозділу. 

«Єдиний осколок, який попав у машину, залетів через задні двері, і якраз влучив йому в живіт. Ну і, звичайно, для першого разу це була дуже кривава картинка. Я пам’ятаю. Мені цікаво було, що сталося з тим хлопцем. Йому перебило обидві ноги, і я переживав що там одну ногу могли ампутувати, але лікарі зробили там просто титанічну роботу», – згадує військовий.

З часом чоловік звик до цієї важкої роботи. Каже, не зміг звикнути лише до слів вдячності від урятованих побратимів: кожне слово подяки Роджер особливо цінує. У складі евакуаційних груп нацгвардієць надав допомогу більш ніж 200 бійцям. 

«Не всім дозволяє стан запам’ятати, хто саме поруч з тобою працює, але були десятки випадків, коли хлопці підходили, казали: «О, це ж ти, Роджере? Це ж ти нас вивозив», – ділиться він.

Зараз він воює у районі Часового Яру, але в нього є заповітна мрія – хоче відкрити власний реабілітаційний центр та допомагати військовим.

«Стільки планів, що життя не вистачить. Якщо ж фінансових можливостей не буде – буду шукати або грантові, або державні програми… Або ж просто піду в якийсь центр працювати реабілітологом», – каже Роджер.

Роджер, бойовий медик

Раніше ми писали про Миколу – військовослужбовця прикордонної бригади «Гарт», який нині він боронить Україну у Вовчанську. Свій бойовий шлях чоловік розпочав доволі незвично. Він був водієм фури, яку перевірили на блокпосту на Львівщині, і вже невдовзі з ТЦК Миколу відправили служити у Львівський прикордонний загін.