Чим займаються харківські волонтери та які групи працюють у місті

12.11.2014 12:07 Суспільство
gazeta.ua gazeta.ua

Будні героїв нашого часу – волонтерів. Харківська область щодня приймає сотні людей, що біжать від війни.

Першими на допомогу, як правило, приходять волонтери. Але без нашої з вами підтримки цим добровольцям не обійтися.

«Ворота» міста

«Воротами» Харкова називають залізничний Південний вокзал. Щодня він приймає і відправляє тисячі пасажирів, серед них сотні повністю зневірених людей, у яких війна відібрала практично все. Не дають їм упасти духом волонтери організації «Станції Харків». Один із її пунктів розташований просто в холі вокзалу. Працюють вони з вимушеними переселенцями одразу за декількома напрямами: годують, розселяють, займаються психологічною реабілітацією і працевлаштуванням, консультують і допомагають усім, чим тільки можна.

Читайте також: ХАРКІВСЬКІ ВОЛОНТЕРИ В ДІЇ. АКТУАЛЬНІ ПОТРЕБИ
                     АРТИСТИ ХАРКІВСЬКОЇ ФІЛАРМОНІЇ ДАЛИ КОНЦЕРТ НЕПОДАЛІК АЕРОПОРТУ ДОНЕЦЬКА (ФОТО)
                     КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ВІДКРИВАЮТЬ У ХАРКОВІ

Чергують на вокзалі волонтери цілодобово. Удень їх «штаб» розширюється, приєднуються ще співробітники МНС та центру зайнятості. Зараз «Станція Харків» працює ще й над проектом «Соціальний хостел», який дасть можливість новоприбулим кілька діб бути не на вулиці, а в приміщеннях з прийнятними побутовими умовами. Раніше тимчасовим «притулком» були спеціальні вагони, але нещодавно управління залізниці через збитковість їх прибрало. Але ж військові дії на Донбасі не закінчилися, і люди прибувають і далі. Втікають вони вже не тільки від війни, а й від холоду й голоду. Волонтери не здаються, шукають варіанти виходу із, здавалось би, безвихідних ситуацій. Харків’яни ж у біді не кидають.

Не тільки волонтери, а й сотні небайдужих жителів міста готові поділитися останнім. Несуть їжу та різні корисні речі до пунктів прийому допомоги.

Як знайти: «Поінт Ред» – вул. Червоножовтнева, 20, пн-сб з 11 до 18, тел. 066 69 49 678.
Інформаційний пункт на Південному вокзалі, тел. (057) 7509530, 0638438738, 0668231023.
Сторінка у Facebook: «Станция «Харьков»


«Інва-SOS-схід» поспішають на допомогу

Люди з обмеженими можливостями виявилися найбільш вразливими з початком бойових дій на Донбасі. Вони не в змозі самостійно залишити зону обстрілів. От уже шостий місяць усіляко допомагає їм громадська організація «Європейська асоціація прав інвалідів». Координує її дії в Харкові та області Євген Струков.

Більш ніж 400 інвалідів Євген разом з ініціативною групою «Інва-SOS-схід» вивіз із зони АТО і допоміг із розселенням у санаторіях Одеської та Миколаївської областей. Не кидають волонтери в біді й тих, хто залишився в окупованих містах Донбасу. Постійно збирають і відвозять туди гуманітарну допомогу.

«Інва-SOS-схід» опікується Луганським міським територіальним центром реабілітації інвалідів. На сьогодні там залишилося понад тисячу дітей з особливими потребами. Харківські волонтери допомагають їм продуктами, ліками й різними речами. До 1 жовтня збирали спеціальні ранці для першокласників.

– Збирали як своїм дітям, – розповідає Євген Струков. – «Інва-SOS-схід» – це харківські інваліди, які вирішили, що потрібно допомагати друзям. Хтось сидить вдома за комп’ютером і шукає інформацію, хтось дає оголошення і т. ін. Цих хлопців не видно, але робота їх відчутна.
Координатор групи зазначив, що, крім продуктів, ліків, засобів особистої гігієни і теплих речей інваліди мають потребу і у візках. Для багатьох із них – це єдиний засіб для пересування.

– Згідно з українським законодавством, візок видається строком на три роки, отримати новий практично нереально, потрібно пройти сім кіл пекла і оформити купу документів, – зізнається Євген. – У Німеччині нам волонтери зібрали багато вживаних візків хорошої якості, а також багато інших корисних речей. Але переслати «гуманітарку» в Україну дуже дорого, у них таких грошей немає, у нас теж. Дуже сподіваємося на те, що Президент підпише закон про переселенців. Там один з пунктів – скасування мита на гуманітарну допомогу.

Також ініціативна група «Інва-SOS-схід» неодноразово порушувала питання про створення спеціальних реабілітаційних центрів у кожному регіоні України. По суті, у країні зараз працює тільки один такий центр – у Львівській області. У Саках і Слов’янську, де також були подібні центри, інваліди й поранені не можуть відновлюватися з відомих причин. Волонтери сподіваються, що влада почне вирішувати цю проблему.

– Після бойових дій дуже багато поранених, їм потрібна не тільки реабілітація, а й адаптація, людині потрібно навчитися зі своєю травмою жити. Я сам інвалід, і знаю, що це таке, – каже Євген.

Як знайти: вул. Плеханівська, 65, стадіон «Металіст», південна трибуна, 4 під’їзд, оф. 209 (2 поверх). Тел. 097 24 88 499
Сторінка Вконтакте: «Делая добро, оно к вам вернётся!»

Юлія Шматченко, матеріал з газети "Слобідський край" № 132 від 04.11.2014

Автор:
Менеджер сайта