Чому російські КАБи долітають до Харкова та як обходять ППО: військові назвали причину
Останнім часом у Харківській області помітно зросла активність ворожої тактичної авіації. Росіяни постійно працюють над удосконаленням КАБів. Найголовніша складність полягає у тому, що скиди бомб відбуваються поза зоною ураження українських засобів ППО.
Про це журналістці медіа «Слобідський край» розповів речник ОТУ «Харків» полковник Віталій Саранцев.
– Побільшали випадки застосування тактичної авіації, якщо ще кілька тижнів тому в нас були дні, в які взагалі не було авіаударів, то зараз майже щодня противник застосовує авіацію, використовуючи від 5 КАБів і більше. А були у нас випадки, що за добу було 17 КАБів, це досить велика цифра, – говорить Саранцев.
Він зазначив, що таким чином росіяни хочуть перекласти відповідальність на українських військових та українську владу. Також таким чином вони мають намір вплинути на настрої в українському суспільстві.
– Противник намагається таким чином дестабілізувати обстановку, вони скидають ці КАБи, не маючи якоїсь чіткої тактичної задачі – вони просто їх скидають. Паралельно у своїх пабліках вони розганяють інформацію про те, що це працює українське ППО, що це задачі нашого військово-політичного керівництва – обстрілювати будинки цивільні. Тобто їхня головна задача – це дестабілізація обстановки, розкол між цивільним суспільством і військовим середовищем та підняття панічних настроїв, – додає речник ОТУ «Харків».
Боротися з цим типом озброєння важко, адже ворог постійно його вдосконалює. До того ж скиди авіабомб робляться за кілька десятків кілометрів. Траєкторія польоту залежить від багатьох факторів – погодних умов, вологості та температури повітря.
– Роботу над удосконаленням КАБів росіяни ведуть постійно. Вони використовують різні боєприпаси, найчастіше ФАБ-250 або ФАБ-500, щоб завдавати ударів на більш великі відстані. Вони його оснастили універсальним модулем планерування та корекції, що дозволяє здійснювати скид бомби з території рф поза межами ураження наших засобів ППО. Процес удосконалення у них триває постійно, – розповідає Віталій Саранцев.