Е-посвідчення пенсіонера: все, що ви не знали про новацію

07.02.2025 10:20 Суспільство
Пояснення про е-посвідчення пенсіонера від ПФУ/Фото: kadrovik.isu.net.ua Пояснення про е-посвідчення пенсіонера від ПФУ/Фото: kadrovik.isu.net.ua

Нещодавно Пенсійний фонд України запустив новий сервіс для пенсіонерів, за допомогою якого можна сформувати е-пенсійне посвідчення без паперового аналога, для його відображення в мобільному застосунку «Дія».

Але в пенсіонерів виникає багато запитань щодо нового сервісу. Співробітники ПФУ зібрали найбільш поширені та дали відповіді на них. 

  Сформував е-пенсійне посвідчення на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Чи буде діяти моє старе паперове посвідчення при пред’явленні в компетентних органах?

Пенсійне посвідчення – це документ, який підтверджує факт призначення пенсії.
За потреби надається останній документ, який є чинним, – е-пенсійне посвідчення. У разі перевірки через сервіс на вебпорталі Пенсійного фонду України «Пошук пенсійного посвідчення» попереднє (паперове) пенсійне посвідчення матиме статус «замінено».

  Скільки часу триває формування е-пенсійного посвідчення від моменту подання заяви?

Е-пенсійне посвідчення можна отримати за кілька днів з моменту звернення людини, але не пізніше 10 днів з моменту надходження заяви. 

 Чи можна замінити пенсійне посвідчення, яке є платіжною карткою, на е-пенсійне посвідчення?

Так, пенсійне посвідчення, яке є платіжною карткою та видавалось АТ «Ощадбанк», можна замінити на е-пенсійне посвідчення.
Для цього електронне пенсійне посвідчення у вигляді платіжної картки потрібно повернути в найближче відділення АТ «Ощадбанк» для знищення та подати до органів Пенсійного фонду України заяву на виготовлення е-пенсійного посвідчення. Після того, як банк у межах інформаційного обміну поінформує Пенсійний фонд України про знищення попередньо виданого електронного пенсійного посвідчення, Фонд сформує е-пенсійне посвідчення.

   Як зробити копію з е-пенсійного посвідчення?

Електронні копії е-пенсійного посвідчення формуються засобами Порталу «Дія» з накладенням віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») особи та кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора порталу «Дія» з відповідною кваліфікованою електронною позначкою часу.

Раніше ми писали про новий алгоритм оформлення е-посвідчення пенсіонера, а також про те, які документи для  цього потрібні.

Автор:
Ірина Мнішек