Собака-побратим: як Бігі та Тимур виявляють наркотики на блокпостах Харкова (фото)
Бельгійська вівчарка Бігі та Тимур вперше побачилися понад два роки тому. Тоді службових собак повернули з евакуації із заходу України, адже у Харкові ситуація трохи покращилася.
Про кінологічну пару розповіли у пресслужбі 5-ї Слобожанської бригади «Скіф» НГУ, пише «Слобідський край».
«Вона бігала махала хвостиком, лащилася до мене. Я вивів її, погрався, побачив, що вона працює, що вона має здібності до службових завдань. І ми почали з нею тренуватися», – згадує гвардієць.
На блокпостах навколо Харкова роботи багато, говорить Тимур. Дається взнаки близькість фронту. Зловмисники вигадують нові схованки для заборонених речовин. Кінолог чи не щодня тренує Бігі, аби покращити її вроджені здібності. Розповідає, як підопічна у перший день нового року знайшла наркотики у машині з посилками.
«Я застосував службову собачку по машині, вона вказала на посилку. Ми попросили водія відкрити її, почали оглядати, там була різна їжа, і були банки з варенням. Ми так все виставили, пустили Бігі. Вона почала своєю поведінкою вказувати саме на банку з варенням. А ми разом з водієм її відкрили і знайшли там наркотичні речовини», – розповідає Тимур.
Характер у Бігі лагідний та ласкавий, розповідає гвардієць. Вона любить, щоб її хвалили, гладили та давати погратись улюбленим м’ячиком. Але попри це, вона є лідеркою. Для Тимура вона вже не просто помічниця, а справжній друг.
«Першочергово ми побратими, ми військові. Я служу і вона служить нашій країні. Ми кінологічна пара. Вона не просто собака, а саме побратим. Я про неї піклуюсь, вона про мене також. Тобто зв’язок між нами є, тому що собака відчуває людину завжди», – додає чоловік.
Тимур з Бігі є переможцями церемонії нагородження «Чотирилапі захисники» у номінації «Пошук наркотичних речовин». Лише минулого року вони виявили шістдесят три одиниці зброї, понад чотири сотні гранат та вибухових речовин і понад півтора кілограма наркотиків.
Раніше ми писали про Андрія – військовослужбовця прикордонної бригади «Гарт». З початком повномасштабного вторгнення його дружина та донька переїхали до Львова, а він залишився жити та працювати у Харкові.