Кивнув на інвалідність і поповнив лави тероборонців: історія бійця з Харкова

31.10.2024 15:50 Суспільство
Василь на псевдо Петрович - воїн 209-го окремого батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ/ Фото: сторінка Facebook 113-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Василь на псевдо Петрович - воїн 209-го окремого батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ/ Фото: сторінка Facebook 113-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ

Василь на псевдо Петрович – воїн 209-го окремого батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ. 

 Історію військовослужбовця на своїй сторінці у Facebook розповіла і виклала пресслужба 113-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, повідомляє медіа «Слобідський край».

Пан Василь народився на заході України, але більшу частину свого життя прожив у Харкові. Його життєвий шлях був непростим і сповненим досвіду, який підготував до війни. Дружина Василя – росіянка, син служив в АТО, тому питання національної ідентичності завжди були в його сім’ї на першому плані.

У 90-ті роки минулого століття Василь працював будівельником у росії. Його колеги жартували:

– Ти з Петровичем не дискутуй, а то він тобі доведе, що нас, росіян, не існує.

Василь не соромився казати, що назву «русь» вони просто вкрали у справжніх русичів.

Коли почалася війна, Василь мав третю групу інвалідності, але 24 лютого пішов у військкомат, рішуче налаштований отримати зброю. Одна з найяскравіших подій на його військовому шляху сталася 28 лютого біля Харківського плиткового заводу.

Того дня зібрали зведену роту з бійців, які вміли володіти зброєю. Розвідка доповіла, що на Харків рухається колона з 51 одиниці техніки з боку колишнього московського проспекту. Рота отримала наказ зробити засідку на проспекті біля заводу.

Петрович згадує, що кадрові офіцери чітко розставили їх по обох боках дороги. Стрілки отримали наказ стріляти під кутом, щоб не зачепити своїх, а гранатометники зайняли вигідні позиції.

Попереду колони рухався БТР із «зетками», а за ним ішли танки і машини з піхотою. Гранатометники знешкодили першу, останню і середню машини колони, після чого рашисти в паніці почали вискакувати з техніки. Бій закінчився великою кількістю вбитих ворогів та першими полоненими.

Це був лише початок його шляху. Петрович брав участь у численних боях зі своїм батальйоном і отримав три поранення, але ніколи не зупинявся і не зупиняється і зараз. 

Раніше ми писали, що музичне тріо з 3-ї Залізної «лікує» зранені душі побратимів.

Також нагадаємо, що ТЦК, розвідка та СБУ обмінюватимуться даними з Нацполіцією щодо ухилянтів онлайн.