Лікування військових у Європі: як працює спрощений алгоритм
Процедуру для військовослужбовців спрощено: наразі їм, щоб потрапити на лікування до медичних установ Європи, не потрібно отримувати висновок консиліуму військово-медичної установи. Тож розповідаємо про алгоритм медичної евакуації на лікування до європейських клінік для військових.
Саме лікарня, де військовий лікується чи проходить реабілітацію, самостійно визначає, чи потрібно йому/їй їхати на лікування за кордон.
Також саме медзаклад готує перелік документів, серед яких:
- згода військового/військової або його/її законного представника на лікування за кордоном;
- згода на обробку та передачу персональних даних медзакладам іноземних держав;
- виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
- висновок про необхідність направлення військового/військової на лікування за кордон.
Знайти шаблони таких документів за потреби можна на вебсайті МОЗ у розділі «Документи».
Раніше ми писали також про лікування за кордоном для жителів Харківщини та про те, в яких випадках пацієнта можуть супроводжувати рідні.
Далі висновок разом із документами лікарня надсилає до державного органу зі складу сектора безпеки й оборони, в якому військовослужбовець/військовослужбовиця проходить службу.
Державний орган надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів. Після цього міністерство подає запит до країн ЄС щодо готовності надати захиснику/захисниці України необхідну медичну допомогу.
Далі МОЗ у рамках співпраці з Єврокомісією транспортує військових до закордонної клініки для лікування.
Нагадаємо, що до клінік Європи евакуюють цивільних та військових зі складними травмами, опіками та хронічними захворюваннями. Загалом у рамках взаємодії вже евакуювали для лікування понад 4100 постраждалих українців.