Як бібліотека у Харкові під час війни стала молодіжним хабом
Все більше відвідувачів приймає Харківська обласна бібліотека для дітей та юнацтва, де у безпечних умовах за допомоги партнерів організовані заняття та активності.
Про роботу комунального закладу у воєнний час медіа «Слобідський край» пише з посиланням на Харківську обласну раду.
Як розповіла директорка КЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей та юнацтва» Галина Трохименко, попри воєнний час вдалося не тільки зберегти надбання, а й розширити напрями діяльності. Бо жителі Харкова та області стали приділяти друкованому слову більше уваги.
«З 24 лютого 2022 року наше життя, як і всієї України, розділилося на «до» і «після». З 1 березня робота призупинилась, але через три тижні ми знову почали працювати. Запустили патріотичний онлайн-флешмоб «Я – з України»: на електронну пошту отримали 500 дитячих малюнків. Найціннішими були роботи дітей, які малювали в бомбосховищах. Уже в квітні наші працівники йшли на роботу під обстрілами, несли бібліотечні книжки дітям у метро. З 1 вересня 2022 року запустили проєкт «БібліоШкола». Для школярів Харкова підготували безліч цікавих занять, ігор та інтерактивних заходів у режимі онлайн», – зазначила Галина Трохименко.
У бібліотеці для дітей та юнацтва налічується майже 50 співробітників. Отримавши допомогу від ЮНІСЕФ, тут організували молодіжний хаб, де проходять майстер-класи та інші заняття, які допомагають молоді розширити коло спілкування і реалізуватися. Тут є комп’ютери, доступ в Інтернет, сучасні настільні ігри. За словами працівників комунального закладу, кількість відвідувачів зараз суттєво зросла.
«Працюємо з дітками з особливими потребами на базі інклюзивного майданчика. Функції бібліотеки настільки розширилися, що у нас багато пропозицій і для дорослих. Зараз важливим для всіх є збереження ментального здоров’я. Відкрили шість бібліотечних пунктів у місцях проживання внутрішньо переміщених осіб. Там проходять арт-терапевтичні заходи, майстер-класи, привозимо літературу. Люди на нас чекають. Працює клуб української мови. Обговорюємо українську літературу, знайомимо з українською історією, проводимо ігри», – розповіла працівниця бібліотеки Вікторія Лебідь.
Нагадаємо, що у Харкові презентували книгу про місто у перші тижні війни.
Читайте також:
Для укриття Коломацького ліцею збирають 20 мільйонів гривень