Мобільний центр зайнятості подорожує Харківщиною: що відомо

05.12.2023 16:49 Суспільство
Фото: Харківська обласна служба зайнятості Фото: Харківська обласна служба зайнятості

Харківська обласна служба зайнятості у листопаді розпочала виїзну інформаційно-роз’яснювальну кампанію з питань зайнятості у віддалених населених пунктах регіону. 

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на Харківський обласний центр зайнятості.

Заходи проводяться із залученням пересувного мобільного центру зайнятості, обладнаного спеціальною технікою для надання консультацій, зокрема ноутбуком, планшетом, багатофункціональним пристроєм, а також – генератором, зарядною станцією, розкладними меблями.

Мобільні групи фахівців служби зайнятості вже працювали у селі Кам’янка Ізюмського району, селі Огіївка та селищі Слобожанське Красноградського району.

«Служба зайнятості розпочала новий формат надання послуг, якими зможуть скористатись жителі найвіддаленіших куточків Харківської області. Наразі люди, які раніше мали обмежений доступ до послуг служби зайнятості, мають змогу їх отримувати, не виїжджаючи за межі населених пунктів», – розповів директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

За словами Олександра Котукова, таким чином якомога більше мешканців Харківщини зможуть долучитись до активних програм, що реалізуються Службою, а саме: «єРобота», «Армія відновлення», «Ваучер на навчання» тощо.

Під час виїзних заходів фахівці служби зайнятості інформують місцевих жителів про послуги з працевлаштування, професійного навчання; розповідають про можливості отримання гранту на відкриття  власної справи, підвищення кваліфікації або освоєння нової професії за рахунок ваучера, як долучитись до суспільно корисних та громадських робіт тощо. Відвідувачам пропонують актуальні вакансії як в області, так і поза її межами. Місцеві роботодавці, які долучаються до заходів, представляють свої варіанти працевлаштування для шукачів роботи.

Станом на 5 грудня, мобільні групи фахівців служби зайнятості вже надали підтримку більше 200 жителям віддалених населених пунктів. Робота пересувного мобільного центру триватиме й надалі. Фахівці оперативно будуть реагувати на потреби громад, щоб наблизити послуги служби зайнятості до їх мешканців у ці складні часи.

Нагадаємо, Харківська область посідає третє місце в країні за кількістю працевлаштованих переселенців після Полтавської та Дніпропетровської областей. З 24 лютого 2023 року нову роботу знайшли 1300 переселенців.  

Нагадаємо також, що у Харківській області діє декілька програм підтримки роботодавців, які працевлаштовують вимушених переселенців.

Раніше ми писали, що обласний центр зайнятості пропонує перелік з 123 професій і спеціальностей для навчання,  за якими може бути виданий ваучер. Наразі жителі Харківської області обрали 35. Більшість з них: «медсестринство» – 235, «кухар» – 160, «психологія» та «медицина» по 31.