Науковці просять харків'ян допомогти порахувати метеликів. Фото, відео
Рахувати метеликів збираються 22-24 червня.
«Ці тендітні створіння є важливим елементом природних екосистем та дуже чутливі до чинників навколишнього середовища. Під час заходу учасники зможуть ближче познайомитись із світом метеликів: дізнатись особливості їх біології та екології, навчатись впізнавати розповсюджені види у природі», — ідеться у повідомленні парку.
Облік чисельності денних метеликів фахівці парку та волонтери робитимуть на відповідних галявинах і маршрутах. Для тих, хто захоче долучитися до цього захоплюючого процесу, завдання полягатиме у тому, щоб визначити та підрахувати усіх великих метеликів, що з’являться у полі зору обліковців.
— Ми будемо рахувати тільки ті види метеликів, які легко впізнати. Для цього у нас підготовлені та роздруковані великі кольорові картинки. Ми розділимося на декілька груп, — уточнила «СК» керівник відділу науки Слобожанського НПП Наталя Брусенцова. — Головне завдання — не порахувати одного і того самого метелика двічі. Для цього потрібно буде стати певним чином, щоб у кожної людини був свій сектор огляду.
Крім того, підраховуватимуть і нічних метеликів, приманюючи їх на світло.
Облік метеликів у НПП «Слобожанський» проводитиметься уперше. Хоча долучати людей до різноманітних обліків тварин стало вже традиційним для парку. Так п'ять років поспіль волонтери приїздять сюди, аби порахувати бобрів і лелек.
— Це і популяризація парку і реальна допомога у наукових дослідженнях, — описує такі обліки із залученням громадськості Наталя Брусенцова.
За її словами, на цю справу фахівців парку надихнув досвід Великобританії, де у щорічній кампанії з підрахунку чисельності тамтешніх метеликів беруть участь сотні англійців.
Ось як це відбувається у них.
Обліки метеликів дозволять визначити закономірності розповсюдження різних видів, говорять співробітники парку, оцінити стан їх популяцій та спостерігати за його змінами, що необхідно для збереження цих комах. Крім того, метелики, як і більшість комах, швидко реагують на зміни у їх місцях існування, тому вони є добрими індикаторами стану природних екосистем.
До слова, для тих, хто захоче приїхати до парку на вихідні, є можливість зупинитися на нічліг у селі Наталівка Краснокутського району.
За всіма деталями та записом у парку просять звертатися до керівника відділу науки Слобожанського НПП Наталі Брусенцової, [email protected], 068-51-15-736.
Читайте також: Повірити у свою неймовірність: селяни Харківщини взялися розвивати зелений туризм