Стоматологічна допомога для військових та ветеранів на Харківщині: як отримати послуги
1268 захисників і захисниць скористалися пілотним проєктом із зубопротезування та зуболікування у Харківській області.
Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу НСЗУ.
Як розповіла директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна, захисники і захисниці можуть отримати стоматологічну допомогу безоплатно за пілотним проєктом, який включає дві послуги: лікування зубів та протезування.
– Завдяки пілотному проєкту, лікарні, які мають контракт з НСЗУ за відповідним пакетом медичних гарантій, отримують кошти за кожного пролікованого пацієнта. У Харківській області наразі 28 надавачів послуги із зуболікування та 11 – з протезування зубів. На Харківщині безоплатно отримали послуги із зубопротезування і зуболікування 1268 захисників і захисниць, – сказала вона.
Скористатися стоматологічними послугами в межах пілотного проєкту можуть учасники бойових дій, ветерани війни, особи з інвалідністю внаслідок війни, військовослужбовці, які поки не отримали статус учасника бойових дій, але продовжують виконувати бойові завдання.
Гранична вартість послуг із зуболікування не може перевищувати 24 952 гривні, із зубопротезування – 14 984 гривні.
Як отримати послугу із зуболікування:
- Отримати направлення від лікаря-стоматолога;
- Звернутися до медзакладу, який має договір із НСЗУ;
- Заповнити заяву та надати копії документів з пред’явленням оригіналів.
Які документи потрібні: паспорт громадянина України; облікова картка платника податків; посвідчення (учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни/посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).
Військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, також мають отримати скерування (направлення) від командира військової частини. А потім звернутися до лікаря, який надасть направлення для отримання відповідної послуги.
Захисники та захисниці мають право скористатися послугами зубопротезування та зуболікування будь-де, незалежно від місця проживання, перебування чи прописки. Скористатися кожною послугою можна один раз протягом року в межах граничної суми.
Нагадаємо, у Харківській області 82 заклади первинної медичної допомоги надають послугу із супроводу та лікування дорослих і дітей з психічними розладами, з них 39 – у Харкові. За психологічною підтримкою з початку року до лікарів звернулися понад 18 тисяч жителів Харківщини.
Нагадаємо також, що у Харківській області договір на лікування гострого інфаркту міокарда з Національною службою здоров’я мають 3 заклади. У цих закладах пацієнт має можливість безоплатно отримати весь необхідний перелік допомоги.