Варення з чорнобривців, писанки та майстер-класи: у Харкові пройшов великодній ярмарок
У Харкові три дні поспіль, з 17 по 19 квітня, проходив Великодній ярмарок «Ярмаркове коло». Майстри з різних громад Харківської області представили вироби ручної роботи та крафтову продукцію. Мета заходу – згуртувати майстрів народного мистецтва та продемонструвати велич української спадщини.
Наталія Зозуля вирощує та переробляє чорнобривці на харчові продукти: це і варення, і спеції, а цього сезону жінка ще зробила варення з фіалок. Усі свої квіти вона вирощує на власному городі, нині це десь 40 соток землі. Проте вже цьогоріч Наталія планує побудувати в селі на Дергачівщині перший в Україні цех з харчової переробки чорнобривців.
«У мене невеличке жіноче підприємництво, поки чоловік захищає Україну, я займаюся своїм таким виробництвом. Коли всі садять картоплю, я саджаю чорнобривці. Минулого року в моїх сусідів був шок, а зараз я ще розпахала трошки землі, буду масштабувати. Моя продукція – це такий смачний сувенір. Беруть у Німеччину, Канаду, Францію», – говорить Наталія Зозуля.
Наталія Зозуля
Пані Надія вже два роки займається виготовленням свічок. Нині вона – мама у декреті, а до цього жінка займалася будівництвом доріг.
«У мене брат загинув на війні, тому це була моя, так би мовити, віддушина. Своє знайомство зі свічками я почала з медової вощини, вона зберігає всі корисні властивості меду, а далі вже пішло-поїхало. Тут представлені різні воски, є пальмовий, є соєвий, є свічковий гель, тому всі свічки ось такі», – розповідає Надія.
Надія
Організатори кажуть, що «Ярмаркове коло» це можливість згуртувати майстрів з Харкова і Харківської області та продемонструвати велич української спадщини.
«У нас більше акцент на майстрах саме народного мистецтва та їхньої творчості. Також ми хотіли закцентувати увагу та згуртувати тут елементи нематеріальної культурної спадщини Харківської області. Під час повномасштабного вторгнення це перший такий ярмарок, що ми організували тут у цокольному приміщенні – найбезпечнішому, що у нас є, тому що наші верхні поверхи постраждали, бо на початку березня у нас був приліт», – зазначає завідувачка відділу дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва і виставкової діяльності Обласного центру культури і мистецтва Наталія Педан.
Наталія Педан
На відкритті ярмарку виступив фольклорний гурт «Муравський шлях». Зокрема, колектив виконав пісні, що записав під час експедицій у селах Харківщини, які постраждали внаслідок великої війни.