«У перші дні прощався з життям»: військовий ТрО про бойовий шлях

19.08.2023 17:54 Суспільство
Фото: Харківська окрема бригада ТрО Фото: Харківська окрема бригада ТрО

Олександр з позивним «Цитрамон» служить у Куп’янському окремому батальйоні Харківської окремої бригади сил ТрО. Наразі він старший бойовий медик. 

Історію військовослужбовця медіа «Слобідський край» розповіли у Харківській окремій бригаді сил територіальної оборони.

Чоловік випускник медичного коледжу, до повномасштабної війни понад рік працював у ковідному відділенні обласного клінічного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення. Після цього Олександр вирішив змінити сферу діяльності та пішов працювати в «МакДональдз», де за чотири місяці його підвищили до посади менеджера.

–Війна застала мене вдома, на Салтівці. Перший день я розмірковував, збирав думки докупи й вирішив, що іншого шляху немає – треба йти захищати державу. Я подзвонив батькові та сказав, що йду у військкомат, а він відповів, що теж іде, бо інакше не може. Так разом ми прийшли, й уже 26 лютого 2022 року нас оформили, – згадує боєць.

Чоловік зізнається, що у перші дні було страшно й не зрозуміло як далі діяти.

– Я поки йшов у військкомат попрощався з життям, бо не знав, що нас очікує завтра, чи я виживу. Мало інформації було, я не зовсім усвідомлював, що відбувається, не зрозуміло де ворог територіально, які його наміри й наскільки він просунувся, – каже Олександр.

«Цитрамон» брав участь у Харківському наступі. Каже тоді разом з побратимами тиждень жили під деревами у посадках.

– Росіяни тікали так швидко, що ми їх ледве наздоганяли у населених пунктах рідної Харківщини. Це було цікаво. За ці півтора року на війні я отримав справжніх друзів, які мене розуміють, підтримують, з якими мені не страшно йти в бій, – говорить військовий.

Після Харківського контрнаступу боєць потрапив до Бахмута. Там, каже, важко психологічно, а інколи стає страшно.

– Ніколи не знаєш, коли прилетить на твою позицію, у твій підвал. Але всі емоції виключалися, коли треба було допомагати, рятувати побратимів, перев’язувати, накладати турнікети, надавати першу домедичну допомогу й евакуювати з місця події. Можна сказати – це було цікаве й небезпечне випробування, – говорить Олександр.

Раніше ми писали про нацгвардієйця Валентина на псевдо «Шелбі», який служить у 3-й бригаді оперативного призначення «Спартан» із січня 2023 року. За цей час він встиг пройти через важкі бої в Бахмуті, поранення та повернення в стрій.

А також про Олексія з позивним «Лан» – добровольця Красноградського окремого батальйону Харківської бригади ТрО. Чоловік уже понад дев’ять років дає відсіч ворогу.

А також про 58-річного вінничанина Анатолія – командира танкового взводу 3-ї окремої танкової Залізної бригади, що брала участь у звільненні Харківської області.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.