Урядові гранти на садівництво: умови розширено
Ця урядова програма діє з червня 2022 року. Вона розрахована на тих, хто займається садівництвом, ягідництвом, виноградарством та тепличним господарством. Наразі умови отримання грантів розширені.
Уряд ухвалив постанову № 241 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738», яка розширює умови надання грантів за програмою «єРобота» на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства і тепличного господарства.
Серед її переваг – можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямами «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».
Раніше ми писали про консурс з фінансування власної справи для ветеранів
Згідно з новою постановою, пропонується змінити умови щодо висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних ділянках.
Отже, норми надання грантів доповнюються таким змістом:
- гранти надаються для висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних земельних ділянках, загальна площа якої/яких становить від 1 до 25 гектарів;
- допускається розташування між земельними ділянками господарських шляхів, прогонів, полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень, рубежів (річок, струмків, каналів, лісосмуг, рослинних смуг, дерев, стежок, рівчаків, ярів, заболочених земель);
- збільшено розмір компенсації вартості проєкту висадки винограду до 330 тисяч гривень на гектар насаджень.
Нагадаємо, що гранти надаються в розмірі не більше 70 % вартості проєкту, але не більше 10 млн гривень. Заявник має профінансувати власними або кредитними коштами не менше 30 % вартості проєкту.
А ще ми писали, що фермерам з Харківщини нададуть насіння ярої пшениці
Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників. Для садів – від 5 до 10 постійних і 125–425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць це – не менше 4 постійних та 10 сезонних на гектар.
Довідка
У 2023 році за цією програмою видано 131 наказ на гранти для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства (432,8 млн грн) і тепличного господарства (159,4 млн грн). Відповідно до наказів планується створення близько 15 тисяч робочих місць.