Волонтерський фронт Харкова. Організації та контакти

11.12.2014 15:54 Суспільство
all.kharkov.ua all.kharkov.ua

Харківські волонтери - відомі особистості у вузьких колах переселенців, військових, чиновників та бізнесменів.

Та пересічні громадяни також можуть передати через волонтерів свою частину допомоги для наших постраждалих громадян. Ми розповідаємо про найвідоміші організації волонтерів, їх діяльність та контакти.

«Слов’яни» не залишаються осторонь

Тільки-но у Слов’янську прогриміли перші постріли, у Чугуєві троє друзів – Геннадій Красильников, Андрій Васильєв та Ярослав Бегарук – вирішили допомагати співвітчизникам, що опинилися в біді. Сіли в автобус МАН і вирушили на Донбас, щоб евакуювати мирне населення. Через які труднощі довелося пройти цим чоловікам, знають тільки вони, але їм вдалося об’єднати навколо себе багато однодумців, і сьогодні волонтерська група «Слов’яни» продовжує рятувати людей, тільки тепер в інших містах палаючого Донбасу.

Із зони АТО волонтери вивозять жінок, дітей і старих. А туди доставляють найнеобхідніше: продукти харчування, ліки, одяг, засоби гігієни.

Читайте також: ЧИМ ЗАЙМАЮТЬСЯ ХАРКІВСЬКІ ВОЛОНТЕРИ ТА ЯКІ ГРУПИ ПРАЦЮЮТЬ У МІСТІ
                     ХАРКІВСЬКІ ВОЛОНТЕРИ В ДІЇ. АКТУАЛЬНІ ПОТРЕБИ
                     КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ВІДКРИВАЮТЬ У ХАРКОВІ

– У Чугуєві є приміщення, раніше там розташовувалась вечірня школа, потім музей. Саме це приміщення стало притулком для перших переселенців зі Слов’янська. Планували, що там люди проведуть не більше двох днів. Але так вийшло, що цей табір переселенців існує до сьогодні. Зараз там живуть близько 60 чоловік, в основному жінки і діти, переважно жителі Луганської області, – розповідає волонтер «Слов’ян» Ірина Базарова. – Сьогодні евакуюємо людей з Алчевська, Брянки, Стаханова та Первомайська. Кілька поїздок було в Луганськ, але, на жаль, через обмежену кількість коштів на заправку автобуса, поки що туди не їздимо.

Головним координатором евакуації мирного населення в окупованих містах є Ольга Філіпська. Кілька місяців тому «Слов’яни» евакуювали цю дівчину зі Стаханова. Після цього вона вирішила і сама зайнятися волонтерською роботою.

«Робоча конячка» волонтерів постійно вимагає ремонту, часто маршрут лежить полями. Буває таке, що обламується автобус у найнезручнішому місці, у такі моменти хлопців часто виручають рятувальники. Волонтери кажуть, що кожна поїздка – це окрема історія, за мотивами якої можна фільми знімати. Зараз «Слов’яни» займаються пошуком грошей на ремонт пічки в автобусі.

– У неоголошеної війни на Донбасі  – обличчя переляканої дитини, яка навчилася розрізняти мінометний і кулеметний обстріл, спати в підвалі й робити своїм лялькам іграшкові перев’язки, – зазначає Ірина. – Неможливо залишатися осторонь цієї проблеми. Зараз ми збираємо гуманітарну допомогу для Алчевського інтернату, там 306 дітей-інвалідів харчуються самою лише кашею. Дітворі потрібні овочі, консерви, згущене молоко, дитячі суміші, будуть вони раді і домашній консервації. Ще їм потрібні памперси різних розмірів. Допомагають нам збирати допомогу різні храми.

Як знайти: збір гуманітарної допомоги «Слов’яни» здійснюють не тільки в Чугуєві, а й у Харкові за адресою: вул. Котлова, 7 (приміщення благодійного фонду «Благо»), з 9.00 до 18.00. Тел. 096 39 40 833.
Сторінка у Facebook: «Волонтёрская группа «Славяне».

Чужої біди не буває

Асоціація багатодітних матерів «АММА» в Харкові працює вже понад 20 років. Завдання організації – допомагати багатодітним сім’ям чи дітям-інвалідам, але з початком воєнних дій «повноваження» розширилися. Тепер тут ще допомагають переселенцям і військовослужбовцям.

– Збираємо одяг і взуття для переселенців, засоби гігієни, продукти харчування, дитячі коляски та меблі, медикаменти. Бувало таке, що небайдужі харків’яни приносили нам пральні машинки, – розповідає президент Асоціації багатодітних матерів «АММА» Юлія Ібрагім.

Дуже активно підтримують переселенців підшефні фонду – багатодітні харківські сім’ї. Не тільки діляться речами першої необхідності, а й допомагають «гостям» першої столиці адаптуватися в місті. Для них чужої біди не буває.
– Організовуємо спільні екскурсії, ходимо на футбол. До речі, вже кілька разів дітки із зони АТО виводили футболістів на поле стадіону «Металіст». Проводимо різні майстер-класи. Діти своїми руками роблять обереги для українських військових. Приємно, що до подібних акцій приєднуються луганські й донецькі родини, – ділиться результатами роботи Юлія.

Щоправда, в «АММА» зізнаються, що є серед переселенців і сім’ї тих, хто співробітничає з бойовиками. Тобто тато воює на стороні «ЛНР» чи «ДНР», а мама з дітьми в Харкові від війни ховається. Часом у волонтерів після таких «відкриттів» руки опускаються. Президент Асоціації багатодітних матерів теж не розуміє, який вихід є правильним в такій ситуації.
«АММА» активно допомагає українським військовим, їх підшефні – батальйон «Айдар». Волонтери відправляють солдатам екіпіровку, шкарпетки, білизну, недавно передали тактичні окуляри, годинники, грубку буржуйку, теплі багатомісні намети, засоби гігієни, чай, каву, сигарети. У кожній посилці – дитячі подарунки. Військові кажуть, що такі подарунки для них особливо цінні.

Представники асоціації – часті гості й у харківському військовому госпіталі. Приносять пораненим необхідні речі.

Як знайти: вул. Академіка Павлова, 309, 1-й під’їзд, 1-й поверх, кімн. № 4. Вівторок – четвер: з 10.00 до 13.00. Тел. 0933131271, 778-28-02. 

Юлія Шматченко, матеріал з газети "Слобідський край" № 132 від 04.11.2014

Автор:
Менеджер сайта